mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kwiecień należał do Opla

Kwiecień należał do Opla

W kwietniu najbardziej popularnym modelem w serwisie GEpard był Opel Vectra. Marka Opel zdominowała całą czołówkę najpopularniejszych modeli. Aż czterech przedstawicieli tej niemieckiej marki znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Tuż za Vectrą, która na drogach pojawiła się już ponad 15 lat temu, uplasowała się Astra (jej pierwsza generacja), a w środku czołowej dziesiątki znalazły się także Omega i Corsa. Jak widać dużą popularnością cieszyły się modele Opla z całej gamy marki. Od małej Corsy, poprzez auta z klasy średniej niższej (Astra) i średniej (Vectra) po największą i najbardziej luksusową Omegę.

W przypadku Vectry ponad 58,5% zainteresowania stanowiły egzemplarze od 5 do 10 lat, zaś starsze roczniki to nieco ponad 25-procentowy odsetek. W przypadku pierwszej generacji Astry – następcy Kadetta, co oczywiste ze względu na zakończoną już produkcję, struktura wiekowa zainteresowania jest trochę inna. Auta 5-10 – letnie wygenerowały 46,8% ogólnego zainteresowania, a starsze, tj. ponad dziesięcioletnie prawie 40%.

Patrząc wyłącznie na czołową dziesiątkę najbardziej popularnych modeli, można zaryzykować stwierdzenie, iż to właśnie niemieckie samochody są najczęściej brane pod uwagę przez osoby, które chcą nabyć auto używane. Oprócz Opla bowiem często wyszukiwanymi samochodami były Volkswageny. Do czołówki zdołały się przedostać Passat (3. miejsce) i Golf III (5. miejsce). Duże zainteresowanie akurat tymi dwoma modelami nie jest przypadkowe. Passat, produkowany od 32 lat, jest, obok Golfa i Garbusa, najchętniej kupowanym modelem Volkswagena w historii. Natomiast Golf III, według fanów tego modelu, jest najlepszą generacją spośród wszystkich pięciu, jakie pojawiły się już w sprzedaży.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w kwietniu 2005

1

Opel Vectra

2

Opel Astra

3

Volkswagen Passat

4

Ford Escort

5

Volkswagen Golf III

6

Opel Omega

7

Opel Corsa

8

Renault Megane

9

Ford Mondeo

10

Renault ClioRaporty popularności powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w
Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się niemal
9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli
samochodów używanych. Raporty ukazywać się będą w cyklu miesięcznym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.