mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > LOTOS Baltic Cup już w ten weekend

LOTOS Baltic Cup już w ten weekend

Czołówka polskich kierowców rajdowych zawita w nadchodzący weekend na Wybrzeże. Wszystko za sprawą 3. Rajdu LOTOS Baltic Cup - jedynej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanej w Polsce północnej.

LOTOS Baltic Cup już w ten weekend

Podczas rajdu nie zabraknie jak zawsze mocnych sportowych wrażeń oraz gorącego dopingu wspaniałej pomorskiej publiczności. 3. Rajd LOTOS Baltic Cup odbędzie w ramach V już rundy tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Start honorowy rajdu zaplanowano na piątek, na godz. 17, przy Zielonej Bramie w Gdańsku. Potem reprezentacja kierowców, uczestniczących w zawodach, złoży kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców przed Stocznią Gdańską. O godz. 19 na stadionie żużlowym GKS Wybrzeże rozegrany zostanie prolog 3. Rajdu LOTOS Baltic Cup. Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. wyścigi samochodowe parami, pokazy jazdy ekstremalnej na motocyklach, wyścigi gokartów, wyścig żużlowca z samochodem rajdowym oraz pokaz sztucznych ogni.

Prawdziwe emocje zaczną się w sobotę. O godz. 9 z rynku w Kartuzach zawodnicy wystartują do I etapu 3. Rajdu LOTOS Baltic Cup. Program tego odcinka zakłada łącznie siedem oesów, w tym jeden długi, bo liczący 27 km. Na niedzielę zaplanowano natomiast przejechanie dwóch pętli z dwoma oesami. Zwycięzców samochodowych zmagań kibice będą mogli przywitać ok. godz. 15, na mecie rajdu, zlokalizowanej na Długim Targu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.