Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > LOTOS inwestuje na Wschodzie

LOTOS inwestuje na Wschodzie

Po ostatnich zakupach Grupa LOTOS SA do 60,3% zwiększyła swój udział w litewskiej spółce LOTOS Baltija. Poza Litwą przedsiębiorstwo operuje również na terenie Białorusi.

Do jej podstawowych zadań należy sprzedaż szerokiej gamy olejów marki LOTOS oraz reprezentowanie i umacnianie pozycji spółki LOTOS Oil na rynkach Europy Wschodniej. W planach LOTOS Baltija zamierza skierować swoją ofertę handlową do klientów łotewskich oraz estońskich.

Przejęcie większościowego pakietu akcji LOTOS Baltiji jest częścią szerszej strategii Grupy skierowanej na intensywny rozwój eksportu produktów spółki LOTOS Oil. Głównym obszarem działania LOTOS Baltija jest wspieranie sprzedaży olejów firmowanych marką LOTOS za granicą. LOTOS Baltija zatrudnia aktualnie dziewięć osób, jednak wraz z rozwojem spółki, zarząd Grupy LOTOS przewidział stworzenie nowych miejsc pracy.

Oprócz Baltiji interesy LOTOS Oil na rynkach wschodnich reprezentuje przedstawicielstwo spółki w Kijowie. Placówka ta pracuje nad wzmacnianiem i dalszym rozwojem dystrybucji i sprzedaży olejów marki LOTOS na rynku ukraińskim. Gdańskie smary i oleje pojawiły się na Ukrainie już w latach 1995-96. Ówczesna Rafineria Gdańska była jednym z pierwszych zagranicznych producentów, który tak mocno i zdecydowanie wszedł na ukraiński rynek. W okresie od pierwszego kwartału 2003 do analogicznego okresu w roku 2004 udział LOTOS Oil w rynku olejów na Ukrainie wzrósł z siódmego na drugie miejsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla bije kolejny rekord!
Toyota Corolla bije kolejny rekord!
W tym roku Toyota Corolla obchodzi 50. urodziny. Przy okazji japoński kompakt może świętować kolejny sukces. Od 1966 roku na ulicach całego świata pojawiły 44 mln egzemplarzy.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj