mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > LOTOS inwestuje na Wschodzie

LOTOS inwestuje na Wschodzie

Po ostatnich zakupach Grupa LOTOS SA do 60,3% zwiększyła swój udział w litewskiej spółce LOTOS Baltija. Poza Litwą przedsiębiorstwo operuje również na terenie Białorusi.

Do jej podstawowych zadań należy sprzedaż szerokiej gamy olejów marki LOTOS oraz reprezentowanie i umacnianie pozycji spółki LOTOS Oil na rynkach Europy Wschodniej. W planach LOTOS Baltija zamierza skierować swoją ofertę handlową do klientów łotewskich oraz estońskich.

Przejęcie większościowego pakietu akcji LOTOS Baltiji jest częścią szerszej strategii Grupy skierowanej na intensywny rozwój eksportu produktów spółki LOTOS Oil. Głównym obszarem działania LOTOS Baltija jest wspieranie sprzedaży olejów firmowanych marką LOTOS za granicą. LOTOS Baltija zatrudnia aktualnie dziewięć osób, jednak wraz z rozwojem spółki, zarząd Grupy LOTOS przewidział stworzenie nowych miejsc pracy.

Oprócz Baltiji interesy LOTOS Oil na rynkach wschodnich reprezentuje przedstawicielstwo spółki w Kijowie. Placówka ta pracuje nad wzmacnianiem i dalszym rozwojem dystrybucji i sprzedaży olejów marki LOTOS na rynku ukraińskim. Gdańskie smary i oleje pojawiły się na Ukrainie już w latach 1995-96. Ówczesna Rafineria Gdańska była jednym z pierwszych zagranicznych producentów, który tak mocno i zdecydowanie wszedł na ukraiński rynek. W okresie od pierwszego kwartału 2003 do analogicznego okresu w roku 2004 udział LOTOS Oil w rynku olejów na Ukrainie wzrósł z siódmego na drugie miejsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Od początku współpracy z Grupą Volkswagen w 1991 roku, Skoda wyprodukowała 15 mln samochodów. Przez ten czas czeska marka zaliczyła spektakularny rozwój z producenta o zasięgu regionalnym ku uznanemu graczowi, obecnemu na ponad stu rynkach świata.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech