mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > LOTOS notuje wzrost sprzedaży paliw

LOTOS notuje wzrost sprzedaży paliw

W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku sprzedaż paliw na stacjach własnych LOTOS-u wzrosła o ponad 21% w porównaniu do 2008 roku.

LOTOS notuje wzrost sprzedaży paliw
„Za wysokim wynikiem stoi przede wszystkim znaczny wzrost sprzedaży oleju napędowego, który wyniósł ponad 30%” – wyjaśnia Hanka Krzyżańska, prezes LOTOS Paliwa. „W pierwszej kolejności jest to efekt malejącego importu paliw do naszego kraju, w drugiej rosnącej popularności tankowania w Polsce”.

Na wzrost zakupów paliw, miała też wpływ zmiana przepisów wymuszona orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, która pozwala na odliczanie podatku VAT zawartego w cenie paliwa dla samochodów z homologacją ciężarową.

Ten rok to dla służb handlowych Grupy LOTOS prawdziwe wzywanie. W 2010 r., po zakończeniu realizacji Programu 10+, zdolności produkcyjne gdańskiej rafinerii wzrosną do 4,5 mln ton najwyższej jakości oleju napędowego. To o ok. 1,5 mln ton diesla więcej w porównaniu z ubiegłoroczną produkcją zakładu i aż o ok. 2,5 mln ton więcej niż w 2007 r.

W styczniu 2009 r. minęło trzynaście lat istnienia spółki LOTOS Paliwa, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS. Aktualnie w sieci LOTOS funkcjonuje łącznie 318 stacji dogodnie zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych.

Podobne wiadomości:

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki motoinwestycjom

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki...

Aktualności 2014-10-30

Jest już Audi e-benzyna

Jest już Audi e-benzyna

Technika 2015-05-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.