mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ŁSSE - będzie rosła

ŁSSE - będzie rosła

Jeżeli wniosek korygujący granice Łódzkiej SSE zostanie zaakceptowany przez rząd to w najbliższym czasie powstanie największa inwestycja w Łodzi w 2005 roku. W nowo powstałych podstrefach swoje zakłady ulokują firmy Hutchinson i Haering.

ŁSSE - będzie rosła

Dnia 1 kwietnia 2005 r. Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wystąpił do Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z wnioskiem o powiększenie powierzchni oraz korektę granic Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeżeli wniosek uzyska akceptację to powstaną nowe tereny pod kolejne inwestycje.

W Podstrefie Łódź utworzony będzie nowy kompleks o powierzchni 5,6 ha, na której francuski koncern Hutchinson planuje wybudować fabrykę części motoryzacyjnych. Głównym odbiorcą produkowanych komponentów będzie Toyota. W Polsce firma Hutchinson Poland powstała w 1997 roku i posiada trzy funkcjonujące zakłady produkcyjne, dwa w Żywcu i jeden w Łodzi, zatrudniające obecnie około 1120 osób. Wartość nowej inwestycji przekroczy 100 mln zł, zaś zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie około 600 osób. Byłaby to największa inwestycja w Łodzi w 2005 roku.
 
Natomiast w podstrefie Piotrków Trybunalski utworzony zostanie nowy kompleks o powierzchni 15,7 ha. Tym terenem zainteresowany jest niemiecki inwestor - firma Haering Polska Sp. z o.o. - producent podzespołów dla Porsche, Mercedesa i BMW. 
Haering zamierza wybudować, kosztem 70 mln euro, najnowocześniejszy w Europie zakład produkcji części toczonych. Wyroby te znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle maszynowym, budowlanym, elektronicznym i energoelektrycznym. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie 700 osób. Szacuje się, że dodatkowo u poddostawców Haeringa zatrudnienie wzrośnie o 1500 osób.

Firma Haering słynie z produkcji wysokoprecyzyjnych części toczonych, a także specjalizuje się w obróbce materiałów bardzo ciężko obrabialnych. Wytwarza wielkoseryjne precyzyjne części toczone m.in. dla koncernów Mercedes-DaimlerChrysler, Bosch Group, Volkswagen-Audi. Zakład posiada jeden z najnowocześniejszych w Europie park maszyn w tym szlifiernię kształtowych narzędzi skrawających.

Firma Haering Polska Sp. z o.o. posiada siedzibę i zakład produkcyjny w Piotrkowie Trybunalskim i zatrudnia obecnie około 250 osób.


Podobne wiadomości:

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Autostrada A1 z nowym węzłem

Autostrada A1 z nowym węzłem

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.