mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lamborghini kontra rower

Lamborghini kontra rower

W przypadku zderzenia samochodu z rowerem, to najczęściej kierujący tym drugim jest narażony na dużo poważniejsze obrażenia. We wczorajszym wypadku, do jakiego doszło w Sopocie, o dużym szczęściu może mówić rowerzysta, który poniósł podobne urazy, co kierowca samochodu.

Lamborghini kontra rower
W dniu wczorajszym o godzinie 11.30 przy Al. Niepodległości w Sopocie doszło do wypadku drogowego, z udziałem kierowcy sportowego Lamborghini Gallardo i rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący sportowym autem 38-letni obywatel Niemiec jadąc w kierunku Gdańska nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, wjechał na chodnik, potrącił jadącego chodnikiem 22-letniego rowerzystę i uderzył w słup oświetleniowy.

Kierowca Lamborghini, do którego wyciągnięcia niezbędna okazała się pomoc straży pożarnej, która musiała rozciąć karoserię, i rowerzysta z urazami kończyn zostali natychmiast przewiezieni do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, którzy prowadzili oględziny i ustalali szczegóły i przyczyny zdarzenia. Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana.

Według nieoficjalnych informacji, kierowca Lamborghini był trzeźwy, zaś przyczyną wypadku była nadmierna prędkość oraz fakt, że auto poruszało się na letnich oponach, podczas gdy temperatura oscylowała w okolicach 0 st. C.

Rowerzysta w tym przypadku może mówić o wyjątkowym szczęściu. Niska maska Lamborghini spowodowała, że auto uderzyła z całym impetem w rower, zaś rowerzysta, przelatując ponad autem, odniósł dzięki temu dużo mniej poważne obrażenia.

Podobne wiadomości:

Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany

Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy...

Finanse i prawo 2017-12-18

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

lazik2 2013-04-05

Będzie wyrok dla kierowcy Lambo? Bo w takiej sytuacji powinien.

~ted 2013-03-28

ma czas do przemyślenia .szczęście że to słup, a nie przystanek

~rowerzysta 2013-03-27

szkoda roweru

~super mario 2013-03-27

uuuuu szkoda autka

~mądrala 2013-03-27

kierujący Lambo był podobno Polakiem, który pożyczył to auto od jakiegoś swojego znajomka, może od kogoś z rodziny. Przyjechał do Polski do swojej dziewczyny, hehehe zachciało mu się zaszpanować....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.