mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lamborghini na cztery koła

Lamborghini na cztery koła

Przez długi czas producent drogich i piekielnie szybkich samochodów marki Lamborghini zapowiadał poszerzenie palety modeli dostępnych w sprzedaży. Początkowo do stawki dołączyć miało czteroosobowe coupe Espada z silnikiem montowanym z przodu. Plany się jednak zmieniły.

Lamborghini na cztery koła

Nawiązując do ostatniej wypowiedzi szefa Lamborghini, Stephana Winkellmanna, strategia dotycząca poszerzenia zestawienia produkowanych modeli uległa modyfikacji. Wcześniejsze plany podyktowane były chęcią rywalizacji z marką Ferrari, która zaprezentowała model Scaglietti. Winkelmann stwierdził jednak, że nie tędy droga i przyszłe samochody z tej stajni powinny mieć silnik umieszczony centralnie, uzupełniony napędem na cztery koła.

Najprawdopodobniej trzeci samochód w stawce okupować będzie segment należący do luksusowych samochodów sportowo-rekreacyjnych, nazywanych popularnie SUV`ami. Włodarze marki twierdzą, że tego typu auto wpasowałoby się doskonale w image marki. W przeszłości Lamborghini próbowało już swoich sił w tym kierunku, tworząc krótką serię samochodów o nazwie LM002, lecz nie były to plany długofalowe. Produkcja samochodu przypominającego swoim wyglądem popularnego Hummera, spotkała się ze średnim zainteresowaniem.

Władze marki doszły także do wniosku, że strategia polegająca na sprzedaży dwóch samochodów sportowych (Murcielago, Gallardo) przy skali produkcji wynoszącej dwa tysiące egzemplarzy rocznie, nie pozwalała na efektywny rozwój firmy, wobec czego powstały nowe plany mające zapewnić sukces na nowym gruncie.

Czytaj także:

Lamborghini wraca na prostą (2006-08-08)

Nowe ogumienie dla Lamborghini (2006-06-16)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini Gallardo Murcielago LM002

Podobne wiadomości:

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Lamborghini nie zrezygnuje z V12!

Lamborghini nie zrezygnuje z V12!

Samochody luksusowe 2017-01-30

Komentuj:

~tomekkk 2006-10-19

tyle, że w czasach kiedy go produkowano, przeciętny człowiek o Hummerze nie słyszał...

~alek 2006-10-09

a fe nieladny ten terenowy lambo, faktycznie jak hummer, mam nadzieje ze jesli zdcyduja sie faktycznie stworzyc SUVa to bedzie on duuuuzo ladniejszy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.