mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lamborghini rusza na wschód

Lamborghini rusza na wschód

Włoski producent sportowych samochodów zamierza ruszyć na podbój rynków wschodnioeuropejskich oraz azjatyckich. Niewykluczone, że jednocześnie gama modelowa marki powiększy się o trzecią rodzinę aut.

Lamborghini rusza na wschód

Obecnie najważniejszymi rynkami dla Lamborghini są Stany Zjednoczone oraz zachodnia Europa. W ubiegłym roku sprzedaż aut tej włoskiej marki wyniosła na nich odpowiednio 876 i 786 sztuk. Kolejne 231 aut trafiło do klientów z rejonu południowo-wschodniej Azji. Łącznie w zeszłym roku należąca do Volkswagena sportowa marki sprzedała 2.087 samochodów i zarobiła 18,1 mln euro przed opodatkowaniem.

W tym ma być lepiej, po pierwszym półroczu wynik (1.239 aut) jest o 30% lepszy niż przed rokiem. Co ciekawe, wypracowany zysk w tym okresie jest już większy niż w całym ubiegłym roku.

Mimo to władze firmy nie zamierzają poprzestać na tym sukcesie i już myślą o dalszej ekspansji. Na celowniku znalazły się teraz kraje wschodniej Europy oraz pozostałych regionów Azji. W ciągu kilku najbliższych lat rynki USA, Europy i Azji mają stanowić po 30% sprzedaży marki.

Aby myśleć także o dalszym wzroście sprzedaży, konieczne może okazać się rozszerzenie obecnej palety oferowanych samochodów. O takiej konieczności mówił także szef firmy, Stephan Winkelmann. Obecnie Lamborghini oferuje dwie rodziny modeli - Gallardo i Murcielago. Jeśli rzeczywiście szefowie koncernu zdecydują o wprowadzeniu na rynek całkowicie nowego modelu, to raczej nie będzie to kolejne supersportowe auto, choć typowych atrybutów włoskiej marki z pewnością mu nie zabraknie.

Czytaj także:
Jak wydobyć 23 KM? (2007-06-21)

Super-samochody, które zawiodły (2007-03-23)

Zobacz galerie samochodów marki Lamborghini

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

~Dexter 2007-08-01

A Lambo Murcielago robi Misiek EVO FQ 400 - zwykła japońska masówka ;) (Ale oczywiśćie wolałbym w swoim garażu włoski bolid :) )

~Lamborgihini fan 2007-08-01

Lamborgihini to była potęga, przez Włochów uważane za drugie Ferrari. Po wykupieniu przez Niemców Lambo zatraciło swój charakter. Rzadziej się psuje (dzięki podzespołom z Audi), ale niestety troche straciło charakteru, charyzmy, surowości, rasowej sportowości (najwięcej ma jej Murcielago, w Gallardo niestety widać wpływ Audi). Dziś Lambo robi technicznie świetne wózki, ale nie zachwycają już tak jak Diablo, Countach czy Miura.

~lambo_pl 2007-08-01

Lambo chce wprowadzić superluksusowy i sportowy SUV (taki SUV już mieli i odniósł sukces, wyglądał jak dzisiejszy Hummer H2). Zresztą Ferrari też chce mieć SUV (wraz z Maseratti). SUV powstałby na Audi Q7, ale miałby być znacznie ładniejszy i znacząco się różnić od Q7 (miałby być krótszy, ale na tej samej płycie).

~lambo_pl 2007-08-01

Lambo chce wprowadzić superluksusowy i sportowy SUV (taki SUV już mieli i odniósł sukces, wyglądał jak dzisiejszy Hummer H2). Zresztą Ferrari też chce mieć SUV (wraz z Maseratti).

~J-23 2007-08-01

Chyba jednak zysk wyniósł 18.1 mln., a nie mld Euro...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?