mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lamborghini stawia na SUVa

Lamborghini stawia na SUVa

Od wielu miesięcy zarówno wśród dziennikarzy jak i pośród fanów na forach internetowych przewija się dyskusja na temat nowego modelu Lamborghini. Wszyscy oczekiwali, że włoski producent pokaże nowość na targach we Frankfurcie, ale ludzie z Sant'Agata pokazali kolejną ekstremalną wersję Gallardo. Sytuacja jednak powoli zaczyna się zmieniać.

Lamborghini stawia na SUVa
Spodziewano się, że Włosi wypuszczą na rynek sportowego sedana na bazie koncepcyjnego modelu Estoque, który miałby konkurować z Porsche Panamerą i Astonem Martinem Rapid. Jednak jak sugeruje portal Autoblog, należąca do Volkswagena sportowa marka zwróciła się w stronę produkcji SUVa. Wszystko to po analizach rynków wschodzących jak Chiny, Indie czy Ameryka Łacińska. Samochód miałby opierać się na konstrukcji Porsche Cayenne, posiadać napęd na cztery koła oraz możliwy silnik turbodoładowany. Lamborghini ma doświadczenie w tworzeniu terenówek. W odległych latach Włosi stworzyli europejski odpowiednik Hummer, LM002. Teraz jednak zapewne uderzą w kierunku luksusowych SUVów. Te informacje są jeszcze nie pewne i póki Sant'Agata oficjalnie nie potwierdzi produkcji wszystko się może zdarzyć.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Samochody luksusowe 2016-11-16

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wydanie specjalne
Wydanie specjalne "auto motor i sport": Audi - od S do RS
Do kiosków i salonów prasowych trafiło najnowsze, specjalne wydanie miesięcznika "auto motor i sport". "Audi - od S do RS" w całości jest poświęcone sportowym modelom z Ingolstad.