mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lamborghini stawia na SUVa

Lamborghini stawia na SUVa

Od wielu miesięcy zarówno wśród dziennikarzy jak i pośród fanów na forach internetowych przewija się dyskusja na temat nowego modelu Lamborghini. Wszyscy oczekiwali, że włoski producent pokaże nowość na targach we Frankfurcie, ale ludzie z Sant'Agata pokazali kolejną ekstremalną wersję Gallardo. Sytuacja jednak powoli zaczyna się zmieniać.

Lamborghini stawia na SUVa
Spodziewano się, że Włosi wypuszczą na rynek sportowego sedana na bazie koncepcyjnego modelu Estoque, który miałby konkurować z Porsche Panamerą i Astonem Martinem Rapid. Jednak jak sugeruje portal Autoblog, należąca do Volkswagena sportowa marka zwróciła się w stronę produkcji SUVa. Wszystko to po analizach rynków wschodzących jak Chiny, Indie czy Ameryka Łacińska. Samochód miałby opierać się na konstrukcji Porsche Cayenne, posiadać napęd na cztery koła oraz możliwy silnik turbodoładowany. Lamborghini ma doświadczenie w tworzeniu terenówek. W odległych latach Włosi stworzyli europejski odpowiednik Hummer, LM002. Teraz jednak zapewne uderzą w kierunku luksusowych SUVów. Te informacje są jeszcze nie pewne i póki Sant'Agata oficjalnie nie potwierdzi produkcji wszystko się może zdarzyć.

Podobne wiadomości:

Lamborghini nie zrezygnuje z V12!

Lamborghini nie zrezygnuje z V12!

Samochody luksusowe 2017-01-30

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.