mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lamborghini w Chinach

Lamborghini w Chinach

Producent luksusowych samochodów Lamborghini, należący do struktury VW i Audi otworzy swój oddział sprzedaży w najszybciej rozwijającym się kraju Dalekiego Wschodu - Chinach.

Lamborghini w Chinach

Wywodzący się z Włoch producent luksusowych, jednocześnie iście sportowych maszyn, którego najdroższe modele kosztowały nawet 330 tys. dolarów, uruchomi nowy oddział dealerski w Szanghaju. Wielkie otwarcie ma nastąpić już jutro, 8 listopada.

W ofercie znajdą się wszystkie aktualnie dostępne na rynku modele Lambroghini, na czele z najmłodszym dziełem tej marki: Gallardo coupe, którego cena kształtuje się w granicach 180 tys. w amerykańskiej walucie.

Jak powiedział rzecznik prasowy Lamborghini: „Szukanie nowych rynków zbytu to także wyniki ostatnich słabszych zysków w Europie i Ameryce Północnej, a Chiny jako dynamicznie rozwijający się kraj są idealnym miejscem na promocję wysokiej klasy samochodów.”

Historia Lamborghini sięga lat 40-tych ubiegłego stulecia. Początkowo fabryka założona przez Ferrucio Lamborghini (ojca włoskiej marki) zajmowała się produkcją traktów oraz układów mechanicznych.

Kilka lat później, bo w roku 1963 pojawił się pierwszy samochód, który dał Lamborghini początek automobilizimu przez duże A . Był to model 350 GTV. Kolejnymi znakomitymi produktami były Miura (1966), Countach (1971) oraz najbardziej znany - Lamborghini Diablo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando