mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lamborghini w Chinach

Lamborghini w Chinach

Producent luksusowych samochodów Lamborghini, należący do struktury VW i Audi otworzy swój oddział sprzedaży w najszybciej rozwijającym się kraju Dalekiego Wschodu - Chinach.

Lamborghini w Chinach

Wywodzący się z Włoch producent luksusowych, jednocześnie iście sportowych maszyn, którego najdroższe modele kosztowały nawet 330 tys. dolarów, uruchomi nowy oddział dealerski w Szanghaju. Wielkie otwarcie ma nastąpić już jutro, 8 listopada.

W ofercie znajdą się wszystkie aktualnie dostępne na rynku modele Lambroghini, na czele z najmłodszym dziełem tej marki: Gallardo coupe, którego cena kształtuje się w granicach 180 tys. w amerykańskiej walucie.

Jak powiedział rzecznik prasowy Lamborghini: „Szukanie nowych rynków zbytu to także wyniki ostatnich słabszych zysków w Europie i Ameryce Północnej, a Chiny jako dynamicznie rozwijający się kraj są idealnym miejscem na promocję wysokiej klasy samochodów.”

Historia Lamborghini sięga lat 40-tych ubiegłego stulecia. Początkowo fabryka założona przez Ferrucio Lamborghini (ojca włoskiej marki) zajmowała się produkcją traktów oraz układów mechanicznych.

Kilka lat później, bo w roku 1963 pojawił się pierwszy samochód, który dał Lamborghini początek automobilizimu przez duże A . Był to model 350 GTV. Kolejnymi znakomitymi produktami były Miura (1966), Countach (1971) oraz najbardziej znany - Lamborghini Diablo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.