mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lamborghini wraca na prostą

Lamborghini wraca na prostą

Włoski producent sportowych oraz luksusowych samochodów marki Lamborghini odnotował wzrost sprzedaży po zakończeniu pierwszej połowy tego roku. W porównaniu z zeszłym sprzedaż wypadła lepiej aż o 45 procent.

Lamborghini wraca na prostą

W okresie od stycznia do czerwca tego roku sprzedano 952 egzemplarze samochodów marki Lamborghini. W tym samym okresie zeszłego roku liczba ta wynosiła zaledwie 655 sztuk. Jak łatwo wyliczyć jest to wzrost prawie o połowę. Na tak bardzo dobry wynik przyczynił się głównej mierze zaprezentowany niedawno nowy model Gallardo Spyder, a także znaczne rozwinięcie sieci dilerskiej, która przyciągnęła międzynarodową klientelę z nowych obszarów.

Stephan Winkelmann, dyrektor zarządzający Automobili Lamborghini, poinformował, że firma jest na dobrej drodze. Dodał także, że to nie koniec oczekiwań w stosunku do sprzedaży samochodów i należy się spodziewać kolejnego sukcesu wraz z końcem tego roku. Po wprowadzeniu do sprzedaży modelu Gallardo Spyder, wiosną tego roku, lista zamówień została zapełniona na następne dwanaście miesięcy. To samo dzieje się odnośnie zaprezentowanego w Genewie modelu Murcielago LP640. Kolejka jest już bardzo długa.

Zobacz galerię zdjęć marki Lamborghini

Największy wzrost na europejskich rynkach odnotowano w Wielkiej Brytanii (41,4%), we Włoszech (32,6&) oraz Niemczech (10,3%). Kolejnym ważnym krokiem w globalnej ekspansji koncernu ma być próba zdobycia rynków wschodnich w Europie oraz Azji. W tym roku zainaugurowały salony samochodowe tej marki w Rosji oraz Indiach. Od początku roku sieć salonów zwiększyła się z 65 do 88 miejsc sprzedaży. W planach jest okrągła setka, do końca roku.

Tak więc prognozy na rok 2006 są jak najbardziej pozytywne, i jest całkiem możliwe, że firmie uda się przekroczyć poziom 243 milionów dolarów zysku.

Czytaj także:

Nowe ogumienie dla Lamborghini (2006-06-16)

Węgierski król prędkości (2006-05-04)

Nowe Lamborghini Murcielago (2006-02-22)
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini

Podobne wiadomości:

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

~d 2007-03-02

Ale czy pokona w testach Skode Octavie ?! W tygodniku "Auto Śmiech" i miesieczniku "Skoda motor i sport" napewno nie ! (łapówki robią swoje )

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.