mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lancer Evo jednak zostaje

Lancer Evo jednak zostaje

Podczas wystawy w Genewie, w szczególności na i w okolicach stoiska Mitsubishi wiele rozmawiano o przyszłości Lancera Evolution. Powodem tych rozmów były informacje, jakoby japoński koncern miał zaprzestać produkcji najmocniejszej odmiany swojego kompaktowego modelu.

Lancer Evo jednak zostaje
Produkowany od 1973 roku Mitsubishi Lancer Evolution doczekał się w sumie już dziesięciu generacji, których większość odnosiła sukcesy na różnych trasach rajdowych. Czy najnowsza generacja, która swoją premierę miała pod koniec 2007 roku, będzie zarazem ostatnią? Taka informacja obiegła w dniu wczorajszym hale Palexpo w Genewie. Tym ruchem Mitsubishi miałoby odejść od image'u sportowej marki i skupić się na innego typu modelach. Między innymi większy nacisk zostałby położony na modele z napędem elektrycznym, a także na szeroko rozumiane SUV-y oraz crossovery.

Okazuje się, że jednak te informacje są nieprawdziwe, jak udało nam się ustalić w polskim oddziale Mitsubishi.

"Produkcja obecnego modelu Mitsubishi Lancer Evolution trwa i będzie kontynuowana zgodnie z planem. Odnośnie kolejnej generacji tego modelu - jego konstrukcja i szczegóły techniczne będą odpowiedzią na potrzeby rynku, pozostając w zgodzie z obowiązującymi normami" - czytamy w oficjalnym komunikacie firmowym.

Gdyby genewska informacja miała się potwierdzić, byłaby to bez wątpienia wielka strata dla współczesnej motoryzacji. Dlatego cieszymy się z zapewnień Mitsubishi i liczymy, że akurat w tej plotce nie ma ani jednego ziarna prawdy.


Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

aaa 2011-03-04

Dokładnie. To tak jak kiedyś BMW pisało o M3, że deficytowe ale każde jedno M3 "sprzedaje" ileś tam 320d więc się opłaca. Teraz Mitsubishi już nie potrzebuje już sportowego wizerunku więc będą robić eko..... szkoda.

~chychak 2011-03-04

zarabiali może i słabo, ale to była ich taka wizytówka, teraz będą mieli już same bezpłciowe modele, eleltryczny imiev, asx, outlander....

aaa 2011-03-03

Niestety ale informacja jednak się potwierdza. Całe szczęście tylko w 50%. Otóż w planach jest nie tyle całkowite zakończenie produkcji, co brak planów do kolejnej generacji. Obecna będzie w produkcji do 2012, góra 2013 roku. Niestety obecny brak planów i prac nad nową generacją oznacza, że na 2013 nie będzie gotowy następca. To bardzo smutna wiadomość, niestety firma poddała się trendowi ekoterrorystów. Inna sprawa że na Evo zarabiali naprawdę słabo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.