Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lancer po rosyjsku

Lancer po rosyjsku

Sedan Mitsubishi został nagrodzony tytułem "Car of the Year in Russia 2005". Zwycięzcę w segmentu C wybrali czytelnicy branżowych Autopanoramy, 5th Wheel oraz Russian Newsweek i Men's Health.

Lancer po rosyjsku

Wraz z czytelnikami piątego tytułu, lokalnego tygodnika biznesowego Kompania, w konkursie wzięło udział 49.878 osób. Ostatecznie w swojej klasie Mitsubishi pokonało między innymi Alfa Romeo 147, Audi A3, BMW 1 oraz całą plejadę innych kompaktów i małych sedanów.

Zaraz za Lancerem uplasowali się jego dwaj najwięksi rywale - Toyota Corolla i Mazda 3. Jednocześnie jest to trzecia, tak znaczna  nagroda dla średniego Mitsubishi. Został on również nagrodzony tytułem auta Russian Motorshow w 2003 roku i wyróżnieniem "Best Choyce" jednego z tamtejszych magazynów motoryzacyjnych.

W ślad za tymi wyróżnieniami idą wyniki sprzedaży. W samym tylko pierwszym kwartale tego roku Rosjanie nabyli 11.924 Lancery, co stanowi 158 procentowy wzrost w porównaniu z adekwatnym okresem ubiegłego roku. Dla porównania 12.923 samochody zostały w tym samym czasie sprzedane w całej Europie i był to przyrost o 64,4 procenta.

Tym samym rosyjski odział Mitsubishi zajął pierwsze miejsce wśród rynków europejskich. Wraz tym wynikiem producent przeskoczył z piątego na trzecie miejsce w statystykach, wyprzedając Toyotę i Forda i jest największym importerem aut, z czego Lancer dzierży palmę pierwszeństwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.