mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lancer po rosyjsku

Lancer po rosyjsku

Sedan Mitsubishi został nagrodzony tytułem "Car of the Year in Russia 2005". Zwycięzcę w segmentu C wybrali czytelnicy branżowych Autopanoramy, 5th Wheel oraz Russian Newsweek i Men's Health.

Lancer po rosyjsku

Wraz z czytelnikami piątego tytułu, lokalnego tygodnika biznesowego Kompania, w konkursie wzięło udział 49.878 osób. Ostatecznie w swojej klasie Mitsubishi pokonało między innymi Alfa Romeo 147, Audi A3, BMW 1 oraz całą plejadę innych kompaktów i małych sedanów.

Zaraz za Lancerem uplasowali się jego dwaj najwięksi rywale - Toyota Corolla i Mazda 3. Jednocześnie jest to trzecia, tak znaczna  nagroda dla średniego Mitsubishi. Został on również nagrodzony tytułem auta Russian Motorshow w 2003 roku i wyróżnieniem "Best Choyce" jednego z tamtejszych magazynów motoryzacyjnych.

W ślad za tymi wyróżnieniami idą wyniki sprzedaży. W samym tylko pierwszym kwartale tego roku Rosjanie nabyli 11.924 Lancery, co stanowi 158 procentowy wzrost w porównaniu z adekwatnym okresem ubiegłego roku. Dla porównania 12.923 samochody zostały w tym samym czasie sprzedane w całej Europie i był to przyrost o 64,4 procenta.

Tym samym rosyjski odział Mitsubishi zajął pierwsze miejsce wśród rynków europejskich. Wraz tym wynikiem producent przeskoczył z piątego na trzecie miejsce w statystykach, wyprzedając Toyotę i Forda i jest największym importerem aut, z czego Lancer dzierży palmę pierwszeństwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.