mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lancia Delta postrachem kierowców

Lancia Delta postrachem kierowców

190 koni pod maską, 222 km/h maksymalnej prędkości, kamery rejestrujące ruch przed i za pojazdem - policjanci z województwa warmińsko-mazurskie otrzymali właśnie sześć Lancii Delta.

Lancia Delta postrachem kierowców
Warmińsko-mazurscy policjanci otrzymali 12 nowoczesnych radiowozów. W najbliższych dniach lancie delta i Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego pojawią się na drogach Warmii i Mazur. Lancie wyposażone są w wideorejestratory oraz zestawy komputerowe. Z kolei nowoczesne APRD posiadają wyposażenie niezbędne do zabezpieczenia zdarzeń drogowych. Wartość zakupionych pojazdów to ponad 1,7 mln złotych.

Funkcjonariusze z Warmii i Mazur otrzymali 12 nowoczesnych, oznakowanych radiowozów. Sześć z nich to Lancie Delta w wersji z silnikiem 1.9 Twinturbo Multijet o mocy 190 KM. Każdy z tych samochodów ma zamontowany wideorejestrator oraz zestaw komputerowy z drukarką i oprogramowaniem. Dodatkowym wyposażeniem pojazdów są tablice świetlne służące do wysyłania poleceń typu "Jedź za mną", 'Stop Policja", które umieszczone są za tylną szybą pojazdów.

Lancie będą mogły rejestrować prędkość aut jadących przed, jak i za oznakowanym radiowozem. Dodatkowo policjanci będą nagrywać inne wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego. To skuteczne narzędzie w walce z drogowymi piratami trafi do policjantów w Olsztynie, Elblągu, Ostródzie, Mrągowie i Giżycku. Wartość jednego samochodu to koszt około 127 tys. zł.

Oprócz samochodów osobowych, policjanci otrzymali także Fiaty Ducato. Te nowoczesne ambulanse mają przede wszystkim pomóc w jak najlepszym wykonaniu czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia drogowego. Wnętrze każdego Fiata Ducato jest podzielone na trzy przedziały: kabinę kierowcy, przedział biurowy ze stolikami pod komputer i szafkami oraz przedział magazynowy (miejsce na dodatkowe wyposażenie – umywalkę oraz szafkę ubraniową).

Każdy Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego ma na swoim pokładzie cyfrową kamerę, wózek do mierzenia odległości, zestaw znaków drogowych, walizkę medyczną, teleskopowy maszt oświetleniowy, lampę oświetleniową na statywie, oświetlenie zewnętrzne z trzech stron pojazdu, składany parawan do wykonywania oględzin, przyrząd do badania skuteczności hamowania, podnośnik samochodowy, nożyce hydrauliczne, drukarkę, skaner, kopiarkę, agregat prądotwórczy oraz tablicę ostrzegawczą „Policja uwaga wypadek”. Wartość jednego pojazdu to ponad 203 tys. zł.

Radiowozy warte w sumie ponad 1,7 mln złotych zostały zakupione w 80% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013 i w 20% ze środków własnych policji.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Aldik 2010-09-09

Masakra - w tym kraju policja i straż już nic innego nie robi jak łapanie kierowców. Najgorsze, że ta nagonkę tworzą media co jeszcze podsyca pazernych ... Kiedy ktoś wreszcie sie za to zabierze - juz nie można tego słuchać. Tylko prędkość i prędkość, wogóle nie szuka się innych przyczyn wypadków. Dlaczego nie inwestują w to aby było więcej policji na niebezpiecznych osiedlach, strach auto zostawić czy przejść po zmroku po polskich osiedlach a Oni radiowozy kupuja..

~ja72 2010-09-09

Policja juz chyba nic innego nie bedzie roibila jak nagrywala wiecznie spieszacych sie ludzi... to skandal, bo czesto sami jezdza duzo szybciej niz moga!!! ale im to wszystko wolno.. za niedlugo beda chyba rezyserke konczyc a nie szkole pilicyjna..

~Niko 2010-09-09

127 kzl plus pewnie VAT? Trochę luksusowe te wózki jak na służbę 24h na dobę na drodze. Identyczne Bravo pewnie byłoby tańsze? a takie same możliwości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że już nie diesle, ale silniki benzynowe są najchętniej wybierane przy zakupie nowych aut osobowych w Europie Zachodniej.