Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lancia Ypsilon laureatką 'European Automotive Design'

Lancia Ypsilon laureatką 'European Automotive Design'

Nowa Lancia Ypsilon wygrała prestiżową nagrodę 'European Automotive Design' w kategorii samochodów kompaktowych.

Lancia Ypsilon laureatką 'European Automotive Design'
Została wybrana przez jury złożone z 200 studentów projektowania i stylistów samochodowych z ponad 30 krajów. Ceremonia wręczania nagród odbyła się podczas International Motor Show w Brukseli i została zorganizowana przez 'Designers', niezależny związek utworzony w 1989 roku, zajmujący się promocją projektowania samochodów w całej Europie.
 
Plasując się na pierwszym miejscu przed takimi rywalami jak Citroen C2 i Ford Fiesta, mały samochód flagowy Lancii zaskarbił sobie międzynarodowe jury swoją niezwykłą osobowością. Lancia Ypsilon oferuje oryginalność i prestiż elitarnego auta z „górnej półki” w połączeniu z idealną sterownością, typową dla aut kompaktowych. Zaprojektowana dla klienteli, która lubi wyróżniać się z  tłumu luksusowymi wyrobami i dla której samochód musi być przyjemny w eksploatacji - nowa Ypsilon oferuje całą gamę ekskluzywnych urządzeń, które plasują ją na szczycie kategorii, takich jak: składany dach Skydome, dwustrefowa klimatyzacja i sprzęt hi-fi Bose® Hi-fi Sound System. Jej znakomite osiągi na drodze, przewidywalne zachowanie oraz łatwe i przyjemne prowadzenie, są między innymi wynikiem wyposażenia jej w trzy typy silników: klasyczny, popularny 60 KM 1.2, a także nowy, mocny silnik 95 KM 1.4 16v oraz 70 KM 1.3 Multijet 16v. Dostępna jest również wersja wyposażona w innowacyjną, sekwencyjną skrzynię biegów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożące dzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj