mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rover Defender pozostanie dłużej na rynku

Land Rover Defender pozostanie dłużej na rynku

Choć kres kariery legendarnej brytyjskiej terenówki jest już blisko, to firma Land Rover wychodzi naprzeciw spragnionym off-roadu klientom i przedłuża okres produkcji Defendera. Na następcę wciąż niecierpliwie czekamy.

Land Rover Defender pozostanie dłużej na rynku
Land Rover Defender to prawdziwy motoryzacyjny mastodont, bo jego korzenie sięgają późnych lat 40. Od tej pory auto oczywiście było wielokrotnie unowocześniane, ale metryczki nie da się oszukać - angielska terenówka jest mocno przestarzała w porównaniu do dzisiejszych off-roaderów. W niczym to jednak nie przeszkadza klientom, którzy nadal gromadnie nawiedzają salony Land Rovera.

Można nawet powiedzieć, że coraz gromadniej - w pierwszym półroczu 2015 roku sprzedaż Defendera wzrosła o zaskakujące 29% w porównaniu z ubiegłorocznym rezultatem! W tym aż o 40% na rynkach Europy kontynentalnej. To potwierdza wciąż ogromne zapotrzebowanie na tego typu pojazdy - proste, trwałe i godne zaufania w najcięższych warunkach drogowych i pogodowych.

Dlatego Brytyjczycy postanowili, że produkcja Defendera zostanie przedłużona. Według wstępnych planów ostatni egzemplarz miał zjechać z taśmy montażowej w Solihull pod koniec tego roku, ale już wiadomo, że Defendery będą składane przynajmniej do końca stycznia 2016. Co więcej, pewne pogłoski sugerują końcówkę lutego, a nawet kwiecień jako termin zakończenia montażu. Cóż, jeśli o nas chodzi - im więcej Defenderów tym lepiej.

Choć nie da się ukryć, że jednocześnie z niecierpliwością wyczekujemy następcy angielskiej ikony off-roadu. A to dlatego, że są spore szanse, że auto będzie produkowane w Polsce. Rozmowy na ten temat wciąż trwają, a samo auto już jest w fazie projektowania. Z pewnością nie odziedziczy prymitywnego charakteru poprzednika, ale ma być równie dzielną terenówką jak Defender.

Podobne wiadomości:

Następca Defendera będzie robiony w Polsce?

auto motor i sport 2015-05-25

Obecny Defender jest produkowany w Solihull w Wielkiej Brytanii, choć decyzja o jego dalszej produkcji jest nieznana. Następca ma pojawić się w przyszłym roku i teraz ustalane jest miejsce jego produkcji. Bardzo możliwe, że będzie to w Polsce.

Sześciokołowy Defender od Kahn Design

auto motor i sport 2015-08-13

Trzy osiowego Defendera z sześcioma kołami studio Kahn Design pokazało po raz pierwszy w Genewie, w marcu tego roku. Teraz przedstawiają jeszcze mocniejszą i jeszcze bardziej efektowną odmianę Flying Huntsman.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross