mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rover Defender pozostanie dłużej na rynku

Land Rover Defender pozostanie dłużej na rynku

Choć kres kariery legendarnej brytyjskiej terenówki jest już blisko, to firma Land Rover wychodzi naprzeciw spragnionym off-roadu klientom i przedłuża okres produkcji Defendera. Na następcę wciąż niecierpliwie czekamy.

Land Rover Defender pozostanie dłużej na rynku
Land Rover Defender to prawdziwy motoryzacyjny mastodont, bo jego korzenie sięgają późnych lat 40. Od tej pory auto oczywiście było wielokrotnie unowocześniane, ale metryczki nie da się oszukać - angielska terenówka jest mocno przestarzała w porównaniu do dzisiejszych off-roaderów. W niczym to jednak nie przeszkadza klientom, którzy nadal gromadnie nawiedzają salony Land Rovera.

Można nawet powiedzieć, że coraz gromadniej - w pierwszym półroczu 2015 roku sprzedaż Defendera wzrosła o zaskakujące 29% w porównaniu z ubiegłorocznym rezultatem! W tym aż o 40% na rynkach Europy kontynentalnej. To potwierdza wciąż ogromne zapotrzebowanie na tego typu pojazdy - proste, trwałe i godne zaufania w najcięższych warunkach drogowych i pogodowych.

Dlatego Brytyjczycy postanowili, że produkcja Defendera zostanie przedłużona. Według wstępnych planów ostatni egzemplarz miał zjechać z taśmy montażowej w Solihull pod koniec tego roku, ale już wiadomo, że Defendery będą składane przynajmniej do końca stycznia 2016. Co więcej, pewne pogłoski sugerują końcówkę lutego, a nawet kwiecień jako termin zakończenia montażu. Cóż, jeśli o nas chodzi - im więcej Defenderów tym lepiej.

Choć nie da się ukryć, że jednocześnie z niecierpliwością wyczekujemy następcy angielskiej ikony off-roadu. A to dlatego, że są spore szanse, że auto będzie produkowane w Polsce. Rozmowy na ten temat wciąż trwają, a samo auto już jest w fazie projektowania. Z pewnością nie odziedziczy prymitywnego charakteru poprzednika, ale ma być równie dzielną terenówką jak Defender.

Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake bez...

auto motor i sport 2015-07-07

Jak donoszą zagraniczne media, jedno z najpiękniejszych kombi świata ma nie doczekać się swojego następcy. Popyt na Mercedesa-Benza CLS Schooting Brake nie zadowala szefostwa. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.