mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rover Defender - żegnamy legendę

Land Rover Defender - żegnamy legendę

Minęło 68 lat od wyprodukowania pierwszego, surowego auta terenowego marki Land Rover - kilka dni temu z fabryki wyjechał ostatni egzemplarz modelu Defender. Tym samym historia legendarnego modelu dobiegła końca.

Land Rover Defender - żegnamy legendę
Poczciwy Defender jest produkowany od 1948 roku, ale jego aktualna nazwa jest znana fanom motoryzacji dopiero od 1990 roku. Wcześniejsze generacje terenówki nazywały się po prostu Seria 1, 2 i 3. Samochód ten powstał na potrzeby brytyjskiego wojska, które rewitalizowało swoje pojazdy po drugiej wojnie światowej. Jak łatwo się domyśleć Anglicy poszli śladem amerykańskiego Jeepa Willysa. Tworząc własne lekkie auto terenowe inspirowali się autem z USA i w początkowej fazie wykorzystywali część jego podzespołów.
 
 
Land Rover Defender został wyprodukowany w liczbie ponad 2 000 000 egzemplarzy. Jubileuszowy egzemplarz zjechał z taśmy w 2015 roku i został sprzedany na aukcji w Londynie za około 400 000 funtów brytyjskich. Cena ogromna, ale nie ma co się dziwić. Była to specjalna wersja, nad którą pracowały 33 osoby, w tym m.in. komandos i survivalowiec Beara Grylls oraz Stephen Wilks, założyciel marki Land Rover. W przyszłości ten egzemplarz na pewno będzie sporo wart.
 
Produkcję Land Rovera Defendera planowano zakończyć pod koniec ubiegłego roku ale im bliżej tej daty tym więcej napływało zgłoszeń od potencjalnych klientów. Dlatego produkcję przedłużono do 27 stycznia - to oficjalna data zakończenia żywotu tego modelu. Koncern JLR szykuje już następcę, ale z pewnością nie będzie to tak surowy i bezkompromisowy samochód terenowy. A czy będzie równie sprawny w terenie? O tym przekonamy się w 2017 roku, gdyż wtedy zadebiutuje nowa generacja.Podobne wiadomości:

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Samochody luksusowe 2017-10-04

Land Rover Defender - to już koniec

auto motor i sport 2016-01-29

W angielskim zakładzie Solihull zjechał dzisiaj ostatni egzemplarz Land Rovera Defendera. Legendarna terenówka odchodzi do historii, ale będą realizowane jeszcze dodatkowe zamówienia.

w angielskim Solihull

Komentuj:

rhw 2016-02-16

LAND ROVERA WYKOŃCZYŁY KRETYŃSKIE PRZEPISY URZĘDNIKÓW Z BRUKSELI, CZAS W KOŃCU OGRANICZYĆ PRAWA BRUKSELI DO DECYDOWANIA O WSZYSTKIM TO CHORE ŻE KTOŚ KOMUŚ ZABRANIA MIMO ŻE NIE MA NA TO RZETELNYCH DOWODÓW ! BO JEŚLI JEST INACZEJ TO NIECH URZĘDNICY W BRUKSELI ZAKAŻĄ WULKANOM ERUPCJI - BO TO NIEZGODNE JEST Z NORMĄ EURO1 !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.