mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rover Discovery: Historia cz. 4 (ost.)

Land Rover Discovery: Historia cz. 4 (ost.)

W 2009 roku nowa, czwarta już generacja wielofunkcyjnego, siedmiomiejscowego pojazdu marki Land Rover ujrzała światło dzienne – jest to Discovery 4.

Land Rover Discovery: Historia cz. 4 (ost.)
Szczególne uznanie w przypadku modelu Discovery 4 należy się nowemu silnikowi twin-turbo diesel LR-TDV6 3.0 z dwoma turbosprężarkami. Jest on o 9% wydajniejszy jeśli chodzi o zużycie paliwa (w cyklu mieszanym wg normy ECE) oraz zapewnia o 10% mniejszą emisję CO2, przy jednoczesnym zwiększeniu mocy o 29% - wszystko to w porównaniu z dostępnym już wcześniej silnikiem 2.7 l. Moment obrotowy jest natomiast większy nawet o 36% (600Nm) – uważa się, że jest to w tym momencie jedyny na świecie montowany seryjnie w samochodzie pasażerskim 6-cylindrowy silnik diesla o tak wysokim momencie obrotowym.

Land Rover Discovery 4 charakteryzuje się finezyjnym designem najwyższej klasy. Wnętrze samochodu jest o wiele bardziej wyszukane, pozostaje jednak ergonomiczne oraz funkcjonalne. Największym udogodnieniem w nowej generacji Discovery jest jednak całkowicie odmienna dynamika jazdy oraz osiągi – kierowanie pojazdem jeszcze nigdy nie było tak precyzyjne i przyjemne.

Bardziej sportowe światła nowego Discovery 4 nadają autu nowego charakteru. Zarówno przednie, jak i tylne lampy korzystają z technologii LED.

Discovery 4 wyposażony został w szereg rozwiązań technicznych zwiększających bezpieczeństwo. Są wśród nich m. in. system stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA), asystent holowania (Tow Assist), poprawiony system zwiększający sterowność (Under Steer Control), automatyczna kontrola świateł drogowych (Automatic High Beam Assist) oraz pięć umieszczonych dookoła samochodu kamer, które ułatwiają parkowanie oraz wykonywanie manewrów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Discovery
Land Rover Discovery
Cena podstawowa już od: 149 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Samochody luksusowe 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.