mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rover Discovery na radioaktywnej ziemi

Land Rover Discovery na radioaktywnej ziemi

Brytyjska marka wysłała swój milionowy egzemplarze modelu Discovery w podróż z Birmingham do Pekinu. Wyprawa dotarła do wschodniej Europy gdzie Discovery dojechał w okolice Czarnobyla.

Land Rover Discovery na radioaktywnej ziemi
Uczestnicy wyprawy w swej podróży zwiedzali Ukrainę, przemierzając ją zawitali do Kijowa i na Krym. Jednak najciekawszym przystankiem było wymarłe miasto Prypeć,  które zostało opuszczone przez mieszkańców po katastrofie elektrowni atomowej, która miała miejsce 26 kwietnia 1986.

Ekipę Wyprawy Discovery po wyludnionym mieście oprowadzał były mieszkaniec tego 50 tys. miasta, a potem jeden z tych, którzy usuwali i oczyszczali strefę radioaktywną, Valeriy Zabayaka. O samym mieście mówił: „Płace były ponad dwukrotnie większe niż średnia krajowa, a standard życia był bardzo wyskoki. Sklepy były dobrze zaopatrzone, można było dostać zachodnie towary. Ciekawostką był fakt, że Prypeć był jedynym miejscem w Związku Radzieckim, gdzie dostępne były perfumy Chanel." Prypeć w tej chwili to "miasto duchów", które mieszkańcy opuszczali w szybkim tempie. Teraz to potężne muzeum, które jest ciekawą atrakcją turystyczną.

Docierając na Krym uczestnicy wyprawy mogli m.in. zwiedzać podziemną bazę atomowych łodzi podwodnych w Bałakławie. Stamtąd wyprawa przeprawia się przez Rosję podróżując w kierunku mety wyprawy - Pekinu. Cała 50-dniowa podróż obejmuje 8000 mil i przebiega przez 12 krajów Europy i Azji Środkowej. Meta przewidziana jest na 23 kwietnia podczas Bejing Auto Show. Wyprawa ma na celu upamiętnienie pierwszej takiej ekspedycji z 1955 roku, kiedy Land Rover Serii 1 z Wielkiej Brytanii dotarł do Singapuru oraz zebranie miliona funtów dla Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Discovery
Land Rover Discovery
Cena podstawowa już od: 149 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Samochody luksusowe 2017-10-04

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.