mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rover G4 Challenge 2006

Land Rover G4 Challenge 2006

W niedzielę 23 kwietnia 2006 roku rozpocznie się rajd Land Rover G4 Challenge 2006. Aż 18 zespołów będzie brało udział w trwającej 28 dni imprezie.

Land Rover G4 Challenge 2006

Szesnastu mężczyzn oraz dwie kobiety będzie musiało się wspinać, pływać kajakami, spuszczać po linie, jeździć na rowerach, pokonywać samochodami bezdroża oraz bawić się w odnajdywanie drogi na liczącej ponad 4 tysiące kilometrów trasie położonej na dwóch kontynentach.

Dowiedz się więcej o marce Land Rover

Pierwszy etap miejski zacznie się w Bangkoku. Następnie zawody przeniosą się w kierunku północnym, do Laosu, gdzie zawodnicy będą musieli sobie radzić w terenie poprzecinanym potokami oraz wzgórzami wokół rzeki Mekong, gdzie dżungla w połączeniu z krzyżującymi się rzekami będą stanowiły nie lada wyzwanie dla samochodów z napędem 4x4. Od 5 maja rajd przeniesie się do Brazylii, z zawodami urządzonymi na zatłoczonych plażach Rio de Janeiro. Kolejnym, uznawanym za najtrudniejszy, etapem przygody będzie Boliwia. Po wjechaniu na ponad czterotysięczne szczyty w boliwijskich Andach, a następnie równiny Salar de Uyuni, nadejdzie czas na finał wyścigu. W amfiteatrze położonym w pobliżu miasta Tarija osiemnastu śmiałków zakończy swoją przygodę, a zwycięzca otrzyma nowego Range Rovera.

Zobacz galerię zdjęć marki Land Rover

W rajdzie wystąpią 134 samochody marki Land Rover w różnych rolach. Zawodnicy będą mogli jeździć najnowszymi samochodami Range Rover Sport z 4,4 litrowym silnikiem V8 HSE po Azji, trzydrzwiowym Freelanderem SE z silnikiem V6 o pojemności 2,5 litra po Rio de Janeiro. Boliwijskie bezdroża będą pokonywane dzięki 4,4 litrowym Discovery 3 HSE V8.

Wszyscy uczestnicy zostali poddani intensywnemu treningowi, ponieważ muszą być przygotowani do przekraczania granic ludzkich możliwości w ekstremalnych temperaturach i wysokościach. Poza tym bardzo pożądane będzie doświadczenie w kierowaniu samochodami oraz umiejętności sportowe.

Czytaj także:

"Ekstremalny Range Rover" (2006-03-29)

"Santana Anibal: Hiszpański Defender" (2006-03-07)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Land Rover
Tematy w artykule: Land Rover Land Rover G4 challenge 2006

Podobne wiadomości:

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Samochody luksusowe 2017-10-04

Komentuj:

~yellaz 2007-05-02

zgadza sie chłopie sa najlepsze w swojej klasie! bardzo ekskluzywne dobrze wyciszone czołgi :) najbardziej lubie nimi jezdzic przy odkreconej szybie i słuchac pracy silnika

~zawa 2006-08-04

mam taki samochud i uwazam ze to jeden z najleprzych samochodow...on jest jak czolg!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.