mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rover kończy produkcję Defender'a

Land Rover kończy produkcję Defender'a

Z końcem grudnia br. Land Rover zaprzestanie produkcji modelu Defender w Brazylii i przekształci się w importera.

Land Rover kończy produkcję Defender'a

Do podjęcia takiej decyzji skłoniły szefów brytyjskiej marki głównie: niski poziom produkcji (zaledwie 50 jednostek miesięcznie) oraz niska frekwencja sprzedaży. Zaledwie 60% wyprodukowanych Defender'ów znalazło swoich właścicieli w największym kraju Ameryki Południowej.

Aby sprzedać w 2006 roku na brazylijskim rynku model Defender, Land Rover musiałby wydać pieniądze na zmianę jednostek napędowych z  produkowanego w Anglii typowego 2,5-litrowego silnika Diesla na określoną specjalnymi normami emisji spalin Proconve 5 (bazującej na Euro3), jednostkę z wtryskiem common-rail sterowaną elektronicznie.

Dodatkowo Land Rover musiałby odświeżyć technologicznie swoją fabrykę w Karmann-Ghia, gdzie w 1998 roku zaczęła się produkcja właśnie modelu Defender.

W związku z tym Land Rover zamierza wyprodukowane w Brazylii Defender'y przerzucić na rynek samochodowy w Stanach Zjednoczonych. Od początku do zakończenia produkcji łącznie w Brazylii zostanie wyprodukowanych 7 000 sztuk brytyjskiej terenówki.

Zobacz więcej o modelu Defender
Zobacz więcej modeli marki Land Rover


Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce
Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce
Czeska marka dostarczyła w minionym miesiącu 99 tys. samochodów, pobijając zeszłoroczny rekord o 2,4%. Na najlepszy majowy wynik w historii Skody złożyły się silne wzrosty we wszystkich częściach Europy, a swój udział osiągnięciu tego rekordowego rezultatu miał także polski rynek.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech