mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rover kończy produkcję Defender'a

Land Rover kończy produkcję Defender'a

Z końcem grudnia br. Land Rover zaprzestanie produkcji modelu Defender w Brazylii i przekształci się w importera.

Land Rover kończy produkcję Defender'a

Do podjęcia takiej decyzji skłoniły szefów brytyjskiej marki głównie: niski poziom produkcji (zaledwie 50 jednostek miesięcznie) oraz niska frekwencja sprzedaży. Zaledwie 60% wyprodukowanych Defender'ów znalazło swoich właścicieli w największym kraju Ameryki Południowej.

Aby sprzedać w 2006 roku na brazylijskim rynku model Defender, Land Rover musiałby wydać pieniądze na zmianę jednostek napędowych z  produkowanego w Anglii typowego 2,5-litrowego silnika Diesla na określoną specjalnymi normami emisji spalin Proconve 5 (bazującej na Euro3), jednostkę z wtryskiem common-rail sterowaną elektronicznie.

Dodatkowo Land Rover musiałby odświeżyć technologicznie swoją fabrykę w Karmann-Ghia, gdzie w 1998 roku zaczęła się produkcja właśnie modelu Defender.

W związku z tym Land Rover zamierza wyprodukowane w Brazylii Defender'y przerzucić na rynek samochodowy w Stanach Zjednoczonych. Od początku do zakończenia produkcji łącznie w Brazylii zostanie wyprodukowanych 7 000 sztuk brytyjskiej terenówki.

Zobacz więcej o modelu Defender
Zobacz więcej modeli marki Land Rover


Podobne wiadomości:

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Aktualności 2016-02-17

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Samochody luksusowe 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.