mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rover rezygnuje z benzyniaka

Land Rover rezygnuje z benzyniaka

Malejące coraz mocniej zainteresowanie silnikami benzynowymi spowodowało, że brytyjski producent samochodów marki Land Rover zdecydował się zrezygnować z jednego ze swoich silników dostępnych w gamie modeli.

Land Rover rezygnuje z benzyniaka

Chodzi tutaj o ośmiocylindrową jednostkę benzynową, która montowana była w modelach Range Rover, Range Rover Sport, a także w Discovery 3. Zatwierdzona już decyzja nie będzie wykonywana ze skutkiem natychmiastowym. Silnik zniknie z zestawienia dopiero na początku 2008 roku. Na pocieszenie dla klientów, którzy wykazywali zainteresowanie silnikami z zapłonem iskrowym w Land Roverach, w gamie pozostanie jednostka turbodoładowana o pojemności 4,2 litra. Będzie to jedyny benzyniak pomiędzy dwoma silnikami wysokoprężnymi (2,7 V6 oraz 3,6 V8).

Według badań przeprowadzonych przez producenta, w przyszłym roku na rynku brytyjskim przeszło 90 procent samochodów należących do tej marki zostanie sprzedanych w wersjach wysokoprężnych. Z Wielkiej Brytanii też niedawno modele Defender zasilane silnikami benzynowymi. Jak na razie zapowiada się, że tylko nowy model Freelander 2 będzie dostępny bez żadnych problemów z jednostką benzynową. W skład jego podstawowej wersji będzie wchodzić sześciocylindrowiec o pojemności 3,2 litra, montowany w Bridgend.

Czytaj także:

Freelander 2: Konserwatywny kontynuator (2006-02-16)

Discovery 3 jako pracownik w terenie (2007-02-13)

Tajemniczy koncept Land Rovera (2006-12-21)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Land Rover
Tematy w artykule: Land Rover Range Rover

Podobne wiadomości:

Ben Collins i ekstremalny zjazd Range Roverem

Ben Collins i ekstremalny zjazd Range Roverem

Aktualności 2016-11-08

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.