mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rover żegna legendę limitowanymi wersjami

Land Rover żegna legendę limitowanymi wersjami

Samochód kultowy, legenda, ikona motoryzacji - te wyświechtane określenia bywają nadużywane, ale w kontekście Land Rovera Defendera żadne z nich nie jest na wyrost. W tym roku kończy się produkcja tej twardej terenówki, ale Brytyjczycy żegnają ją z należytymi honorami - oto 3 limitowane wersje Defendera.

Land Rover żegna legendę limitowanymi wersjami
Kiedy w 1947 roku ówczesny dyrektor techniczny Land Rovera, Maurice Wilks, szkicował na plaży sylwetkę terenowego wozu o rolniczo-militarnym przeznaczeniu, najpewniej nie spodziewał się, że jego koncepcja przetrwa do 2015 roku. Rynek samochodów terenowych miał jednak inne plany i pozwolił się utrzymać charakterystycznemu Land Roverowi w produkcji przez wiele lat.

Spadkobierca dawnych Land Roverów Series I, II i III zawitał na światowych rynkach w 1983 roku, ale konstrukcyjnie nadal nawiązuje do pierwowzoru z lat 40-tych. 68 lat służby należy celebrować godnie, szczególnie że zakończenie produkcji Defendera w obecnym wcieleniu zbliża się nieuchronnie. Dlatego Land Rover stworzył nie jedną, ale aż trzy wersje limitowane na ostatni rok produkcji, a noszą one następujące nazwy: Adventure, Autobiography i Heritage.
Land Rover Defender Adventure nawiązuje bezpośrednio do nieprzeciętnych możliwości off-roadowych modelu i wyróżnia się m.in. dodatkowymi osłonami podwozia, oponami terenowymi i malowaniem w barwach Phoenix Orange, Corris Grey lub Yulong White. Limitowany Defender został ozdobiony światłami LED z przodu, alufelgami i skórzaną tapicerką, a dostępny będzie w obu wersjach rozstawu osi: 90 i 110 cali.

Autobiography to z kolei Defender o dwukolorowym malowaniu - grafitowo-czarne nadwozie z 16-calowymi alufelgami i progami bocznymi w wersji 90 Station Wagon prezentuje się lekko sportowo. Potwierdzeniem niech będzie mocniejszy silnik o momencie obrotowym równym 400Nm i mocy maksymalnej 150KM. Tutaj również wnętrze wykończono skórą oraz aluminiowymi dodatkami.

Heritage odwołuje się do wczesnych wcieleń dzielnego Land Rovera i wyróżnia się pastelowym kolorem Grasmere Green z białym dachem. Do tego klasyczna osłona chłodnicy i napisy: HUE 166 (numer rejestracyjny pierwszego, przedprodukcyjnego Land Rovera I Series). Wewnątrz aluminiowe dodatki i skórzana kierownica.

Trzy wyjątkowe wersje Defendera z pewnością będą pożądanymi samochodami kolekcjonerskimi. Całość produkcji wynosi ledwie 1080 sztuk, w tym jedynie 80 Defenderów Autobiography. Wyjątkową historię swojego modelu Land Rover uczcił również zaprzęgając 6 aut, w tym nowe Defendery i stare Series I, II i III, do nakreślenia długiej na kilometr sylwetki auta na plaży w zatoce Red Wharf w brytyjskim Anglesey. Tam, gdzie Land Rover narodził się 68 lat temu.

Podobne wiadomości:

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Ciekawe i nietypowe auta używane

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli czujesz w sobie pasję kolekcjonera, masz cierpliwość i techniczny spryt, warto byś rozejrzał się za autem, które z czasem zyska status klasyka. Oto zestawienie dziesięciu takich modeli – kupuj zanim znikną z motoryzacyjnego horyzontu.  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.