mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rovery się sprzedają

Land Rovery się sprzedają

Indyjski koncern Tata Motors po przejęciu marki Land Rover w 2008 roku ma znowu powody do zadowolenia. Kolejny miesiąc z rzędu sprzedaż samochodów tej brytyjskiej marki bije rekordy.

Land Rovery się sprzedają
W Wielkiej Brytanii w marcu sprzedano 11,3 tys. samochodów. To rekord wszech czasów dla producenta i siódmy z kolei miesiąc wzrostu sprzedaży. Globalne wyniki marki w marcu są o 43% lepsze niż w analogicznym okresie 2009 roku. W Polsce Land Rover zanotował aż czterokrotny wzrost sprzedaży w porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku.

Znaczący wzrost osiągnęły także rynki azjatyckie, gdzie Chiny stały się jednym z trzech największych światowych odbiorców z ponad 2 tys. sprzedanych samochodów w miesiącu. Ponadto, globalny wolumen sprzedaży w I kwartale 2010 jest o 36,6% wyższy niż w analogicznym okresie 2009 roku.

- Cieszy nas ogromny wzrost sprzedaży samochodów świadczący o stale rosnącym zaufaniu do marki Land Rover. W 62-letniej historii jeszcze nigdy nie mieliśmy tak znakomitych wyników. Range Rover, Range Rover Sport, Discovery 4 i Freelander 2 to nasze najdoskonalsze osiągnięcia technologiczne, które także w Polsce są doceniane przez klientów - powiedział Marcin Dąbrowski, dyrektor zarządzający Jaguar Land Rover Polska. - W pierwszym kwartale 2010 roku nasi dealerzy sprzedali aż 104 samochody, co stanowiło ponad czterokrotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Najpopularniejszymi modelami w Polsce są Freelander 2 oraz Discovery 4.

Największe wzrosty sprzedaży w marcu zanotowano w Szwajcarii (+139%), Hiszpanii (67,2%), Niemczech (59%) i Austrii (53,4%).

Podobne wiadomości:

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross