mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Land Rovery się sprzedają

Land Rovery się sprzedają

Indyjski koncern Tata Motors po przejęciu marki Land Rover w 2008 roku ma znowu powody do zadowolenia. Kolejny miesiąc z rzędu sprzedaż samochodów tej brytyjskiej marki bije rekordy.

Land Rovery się sprzedają
W Wielkiej Brytanii w marcu sprzedano 11,3 tys. samochodów. To rekord wszech czasów dla producenta i siódmy z kolei miesiąc wzrostu sprzedaży. Globalne wyniki marki w marcu są o 43% lepsze niż w analogicznym okresie 2009 roku. W Polsce Land Rover zanotował aż czterokrotny wzrost sprzedaży w porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku.

Znaczący wzrost osiągnęły także rynki azjatyckie, gdzie Chiny stały się jednym z trzech największych światowych odbiorców z ponad 2 tys. sprzedanych samochodów w miesiącu. Ponadto, globalny wolumen sprzedaży w I kwartale 2010 jest o 36,6% wyższy niż w analogicznym okresie 2009 roku.

- Cieszy nas ogromny wzrost sprzedaży samochodów świadczący o stale rosnącym zaufaniu do marki Land Rover. W 62-letniej historii jeszcze nigdy nie mieliśmy tak znakomitych wyników. Range Rover, Range Rover Sport, Discovery 4 i Freelander 2 to nasze najdoskonalsze osiągnięcia technologiczne, które także w Polsce są doceniane przez klientów - powiedział Marcin Dąbrowski, dyrektor zarządzający Jaguar Land Rover Polska. - W pierwszym kwartale 2010 roku nasi dealerzy sprzedali aż 104 samochody, co stanowiło ponad czterokrotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Najpopularniejszymi modelami w Polsce są Freelander 2 oraz Discovery 4.

Największe wzrosty sprzedaży w marcu zanotowano w Szwajcarii (+139%), Hiszpanii (67,2%), Niemczech (59%) i Austrii (53,4%).

Podobne wiadomości:

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech