mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Łapali złodziei samochodowych w całej Unii

Łapali złodziei samochodowych w całej Unii

W 15 krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, funkcjonariusze przeprowadzili akcję o kryptonimie "EuroCar", wymierzoną przeciwko przestępczości samochodowej. Na celowniku policjantów z Europy znalazły się komisy samochodowe, szroty, a także ustalone operacyjnie dziuple

Łapali złodziei samochodowych w całej Unii
Operacja o kryptonimie "EuroCar" została zapoczątkowana przez policjantów Biura Kryminalnego KGP w ramach trwającej Prezydencji Polski w UE. Akcja objęła swoim zasięgiem 15 krajów unijnych między innymi: Belgię, Austrię, Estonię, Portugalię, Łotwę i Irlandię, w tym także Polskę. Były to jedne z największych tego typu działań na naszym kontynencie od kilku lat.

Realizacja "EuroCar" została skoncentrowana na zwalczaniu przestępczości samochodowej – między innymi na problemie kradzieży i przemytu samochodów do krajów azjatyckich i afrykańskich oraz obrocie kradzionymi częściami. Policjanci mieli za zadanie nie tylko kontrolować kierowców aut i sprawdzać ich legalność, ale także sprawdzali autokomisy, szroty oraz ustalone przez funkcjonariuszy kryminalnych dziuple samochodowe. Działania "EuroCar" trwały 48 godzin – od 21 do 22 września.

W Polsce akcja "EuroCar" została przeprowadzona na terenie wszystkich komend wojewódzkich. W sumie kilkanaście tysięcy policjantów ruchu drogowego, prewencji i kryminalnych wzięło udział w działaniach. Przez 48 godzin kontrolowali oni auta, kierowców i miejsca, co do których mieli podejrzenie, że mogło w nich dochodzić do łamania prawa. Na terenie dwóch województw w realizacji wzięli udział funkcjonariusze z grupy zadaniowej Interpolu z Niemiec, Austrii, Hiszpanii oraz Szwecji.

Przykładowo na terenie województwa łódzkiego podczas dwudniowych działań skontrolowano blisko 5.900 pojazdów i wylegitymowano ponad 4.200 osób. Funkcjonariusze za różne wykroczenia nałożyli na sprawców około 400 mandatów karnych na łączną sumę ponad 45 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali 17 samochodów utraconych w wyniku przestępstwa i zatrzymali 15 osób, w tym poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. W samej Łodzi policjanci zabezpieczyli 6 aut, w tym wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej utracone na terenie Niemiec BMW o wartości 95.000 zł oraz skradzioną w Belgii Skodę o wartości blisko 20.000 zł.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic