mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lapworth: Nowe WRC będą spektakularne

Lapworth: Nowe WRC będą spektakularne

David Lapworth, dyrektor techniczny Prodrive uspokaja kibiców rajdowych i mówi, że nie leży mieć jakichkolwiek obaw przed wprowadzeniem nowych samochodów WRC. "Będą spektakularne tak jak obecne WRC" - zapewnia na łamach oficjalnej strony mistrzostw świata.

Lapworth: Nowe WRC będą spektakularne
Wśród fanów rajdowych rozgrywek pojawiło się wiele przypuszczeń, że nowa generacja aut WRC będzie wolniejsza i mniej ciekawsza od obecnie startujących Focusów WRC i C4 WRC. Nowa klasa światowych rajdówek będzie bowiem wyposażona w silniki o pojemności 1600 ccm i mniejszym doładowaniu turbo. David Lapworth z Prodrive, który odpowiedzialny jest między innymi za przygotowania do przyszłego sezonu MINI Countrymana WRC twierdzi zupełnie co innego.

"Zakładam, że nie będzie dramatycznej różnicy pomiędzy aktualnymi i przyszłymi autamia klasy WRC. Z zewnątrza na pewno nie będą się różnić, będą równie spektakularne" - mówi Lapworth. "Fakt, będzie mniejszy moment przy niskich obrotach, ponieważ mniejsze jest doładowanie turbosprężarki i mniejszy silnik. Ale z drugiej strony przyszłoroczne WRC będą znacznie lżejsze" - dodał.

Ponadto nowe auta mają być pozbawione technologicznie zaawansowanych układów przeniesienia napędu. Nie będzie już aktywnego centralnego dyferencjału, który był odpowiedzialny za lepszą trakcje w zakrętach.

"Jeśli chodzi o brak centralnego dyferencjału, to nie sądzę, że nagle kierowcy zaczną podróżować po odcinkach w pełnych poślizgach. Styl jazdy zasadniczo się nie zmieni. Kierowcy nauczyli się, że najszybsza droga to prosta droga, więc akurat tutaj samochody nie odgrywają większej roli" - powiedział na zakończenie Lapworth.
Tematy w artykule: WRC

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.