Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lapworth: Nowe WRC będą spektakularne

Lapworth: Nowe WRC będą spektakularne

David Lapworth, dyrektor techniczny Prodrive uspokaja kibiców rajdowych i mówi, że nie leży mieć jakichkolwiek obaw przed wprowadzeniem nowych samochodów WRC. "Będą spektakularne tak jak obecne WRC" - zapewnia na łamach oficjalnej strony mistrzostw świata.

Lapworth: Nowe WRC będą spektakularne
Wśród fanów rajdowych rozgrywek pojawiło się wiele przypuszczeń, że nowa generacja aut WRC będzie wolniejsza i mniej ciekawsza od obecnie startujących Focusów WRC i C4 WRC. Nowa klasa światowych rajdówek będzie bowiem wyposażona w silniki o pojemności 1600 ccm i mniejszym doładowaniu turbo. David Lapworth z Prodrive, który odpowiedzialny jest między innymi za przygotowania do przyszłego sezonu MINI Countrymana WRC twierdzi zupełnie co innego.

"Zakładam, że nie będzie dramatycznej różnicy pomiędzy aktualnymi i przyszłymi autamia klasy WRC. Z zewnątrza na pewno nie będą się różnić, będą równie spektakularne" - mówi Lapworth. "Fakt, będzie mniejszy moment przy niskich obrotach, ponieważ mniejsze jest doładowanie turbosprężarki i mniejszy silnik. Ale z drugiej strony przyszłoroczne WRC będą znacznie lżejsze" - dodał.

Ponadto nowe auta mają być pozbawione technologicznie zaawansowanych układów przeniesienia napędu. Nie będzie już aktywnego centralnego dyferencjału, który był odpowiedzialny za lepszą trakcje w zakrętach.

"Jeśli chodzi o brak centralnego dyferencjału, to nie sądzę, że nagle kierowcy zaczną podróżować po odcinkach w pełnych poślizgach. Styl jazdy zasadniczo się nie zmieni. Kierowcy nauczyli się, że najszybsza droga to prosta droga, więc akurat tutaj samochody nie odgrywają większej roli" - powiedział na zakończenie Lapworth.
Tematy w artykule: WRC

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj