mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Latające dachy Corvette

Latające dachy Corvette

General Motors ogłasza ogólnoświatową akcję serwisową dla modeli Corvette wyprodukowanych w latach 2005/2006. Powód - w trakcie jazdy może dojść do zerwania się dachu.

Latające dachy Corvette
W Stanach Zjednoczonych usterka może pojawić się w prawie 31 tys. samochodów. Według amerykańskiego związku zajmującego się bezpieczeństwem ruchu drogowego podczas jazdy mogą zostać zerwane mocowania dachu co w konsekwencji prowadzi do tego, że pięciokilowy dach może po prostu odlecieć. W USA stwierdzono już 21 takich przypadków.

Zobacz galerie zdjęć modeli Corvette

Jak ustalił niemiecki, branżowy magazyn „Auto Motor und Sport” amerykański producent nie przedstawił jeszcze ostatecznej liczby uszkodzonych aut, które trafiły na rynki europejskie.

To nie pierwsze problemy jakie pojawiły się w ostatnich latach w przypadku modelu Corvette. W 2004 roku koncern General Motors zmuszony był wezwać na akcję serwisową ponad 127 tys. sportowych aut z powodu defektu systemu układu kierowniczego.

Czytaj także:

Corvette bez kół 2006-01-02 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Corvette
Tematy w artykule: Corvette

Podobne wiadomości:

Chevrolet odbuduje milionową Corvette

Chevrolet odbuduje milionową Corvette

Aktualności 2015-06-12

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

~bbb 2006-06-07

a po co komu w corveccie dach, czyz nie milej jest jechac z "wlosami rozwianymi przez wiatr" w koncu w Stanch to mają ciepło przez cały rok, przynajmniej na południu

~niepokorny666@o2.pl 2006-06-02

Wiadomo, amerykanski shit.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.