mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Latvala: W Fordzie Solberg, Ostberg albo Tanak

Latvala: W Fordzie Solberg, Ostberg albo Tanak

Ford zostaje w WRC na sezon 2012. Jari-Matti Latvala będzie numerem 1. Partnerem Fina w zespole Petter Solberg, Mads Ostberg albo Ott Tanak. Tak w skrócie można zrelacjonować wywiad Latvali z amerykańską stacją radiową Tech House & Speed.

Latvala: W Fordzie Solberg, Ostberg albo Tanak
Fin w rozmowie z dziennikarzem radiowym dość otwarcie mówił o sytuacji w M-Sporcie i planach zespołu w WRC. "Nasz team prowadzi na razie rozmowy z Fordem na temat przyszłorocznych startów. Termin zgłoszeń zespołów do WRC mija w połowie grudnia. Myślę, że wszystko ułoży się po naszej myśli i będziemy dalej jeździć" - powiedział Fin. Latvala odniósł się także do tematu związanego z drugim kierowcą, który ma zastąpić w Fordzie Mikko Hirvonena. Przypomnijmy, że dotychczasowy numer 1 ekipy spod znaku błękitnego owalu przeniósł się do Citroena.

"Miałem bardzo dobre relacje z Mikko, ale jego niestety już nie ma w zespole. Najprawdopodobniej zostanę numerem 1. Szanse na otrzymanie drugiego auta ma Petter Solberg. On jeździł już w Fordzie jakieś 10 lat temu. Jest piekielnie szybki. Byłby mocnym partnerem. Z drugiej strony team myśli o którymś z młodych zawodników. Tutaj przede wszystkim duże szanse mają Mads Ostberg i Ott Tanak. To dobry kapitał na przyszłość. Warto wspierać rozwój takich kierowców" - dodał Latvala.

Nie zmieniły się cele zespołu. W przyszłym roku Ford ma znowu walczyć o mistrzostwo świata w klasyfikacji konstruktorów i kierowców. "Zamierzam przygotować się psychicznie na nowy sezon. Pomogą mi w tym wakacje w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zawsze chciałem obejrzeć Nowy Jork, zwłaszcza Manhatta. Przyszły sezon chcemy rozpocząć z dużymi ambicjami" - zakończył Fin, czwarty kierowca tegorocznego sezonu WRC.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Jari-Matti Latvala Petter Solberg M-Sport

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.