mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Latvala: "Walka o tytuł rozstrzygnie się przed końcem rajdu"

Latvala: "Walka o tytuł rozstrzygnie się przed końcem rajdu"

Media pompują atmosferę przed finałowym starciem Sebastiena Loeba i Mikko Hirvonena o tytuł mistrza świata. Swoje trzy grosze postanowił dorzucić drugi z kierowców Forda, Jari Matti Latvala, który tej walce przepowiada interesujące zakończenie.

Latvala:
Zdaniem Latvali tegoroczna edycja Rajdu Wielkiej Brytanii, rozgrywanego na terenach Walii, jest znacznie bardziej wymagająca od rozgrywek z poprzednich lat. Warunki panujące na odcinkach specjalnych są w tym roku wyjątkowo wredne i kierowca Forda twierdzi, że walka o tytuł mistrzowski zakończy się zdecydowanie szybciej niż przed ostatnim gongiem, na niedzielnym Power Stage.

"W tym roku organizatorzy zadbali o pojawienie się kilku bardzo, ale to bardzo wyjątkowych odcinków" - mówi Latvala. "Odcinki takie jak Dyfi są bardzo fajne, ale tak jak mówię, w tym roku Rajd Wielkiej Brytanii stanowi zdecydowanie większe wyzwanie niż wcześniej. Na nowych trasach nie znamy struktury nawierzchni, a zmienna pogoda na pewno nie będzie w tym przypadku sprzymierzeńcem" - dodaje Fin. "Osobiście uważam, że rywalizacja pomiędzy Mikko i Sebastienem nie będzie ciągnąć się do ostatniego odcinka. Sądzę, że rozstrzygnie się znacznie wcześniej. Jest wiele bardzo trudnych miejsc w tym rajdzie."

Jari-Matti Latvala dodaje, że pierwszym sprawdzianem będzie jutrzejszy, pierwszy odcinek Clocaenog. "Ten jest naprawdę trudny" - mówi Fin. "Dość wyraźnie różni się od Dyfi i Dyfnant, trudno na nim znaleźć odpowiedni rytm jazdy. Generalnie cała trasa jest bardzo zróżnicowana. W pewnym momencie z szybkich partii wpada się w miejsca mocno zaciemnione i niebezpieczne" - raportuje kierowca Forda.

Podobne wiadomości:

Znamy finalistów COTY 2012

auto motor i sport 0000-00-00

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.