mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lauda: "Schumacherowi się już nie uda"

Lauda: "Schumacherowi się już nie uda"

Legenda Formuły 1 Niki Lauda postanowił zabrać głos w sprawie przyszłości Michaela Schumachera. Austriak dołączył do krytyków niemieckiego kierowcy, którzy uważają, że obecny sezon w królowej motosportu powinien być ostatnim w karierze "Schumiego".

Lauda:
Ostatnio pojawiły się informacje, że kierowca Mercedes GP jest zmęczony brakiem dobrych wyników na torach i rozważa ponownie zakończenie kariery. Wielu krytyków zarzuca Schumacherowi utratę zdrowej, sportowej agresji. W powrocie na szczyt nie pomaga Schumacherowi także zespół Mercedesa, którego przedsezonowe zapowiedzi o włączeniu się w walkę o tytuł brutalnie zweryfikowała rzeczywistość w pierwszej części sezonu. Niki Lauda dodaje jeszcze jeden aspekt - brak szybkości.

"W Formule 1 nie jeździ się dla przyjemności" - mówi Lauda. "Na końcu trzeba sobie postawić pytanie - Potrafię jeździć konkurencyjnie, czy już nie?", a szczerze powiedziawszy nie jestem przekonany, że Schumacher ma jakiekolwiek szanse powrotu do chwały. Jeśli chcesz być szybki, powinieneś próbować z całych sił. A jeśli to nie przyniesie zakładanych rezultatów, to powinieneś dać sobie spokój" - dodaje legenda F1. "Myślę, że za jakiś czas Michael sam zda sobie z tego sprawę i podejmie odpowiednią decyzję."

"W ubiegłym roku można było zrozumieć, że Michael wrócił po długiej przerwie. Wsiadł do zupełnie nowego samochodu, musiał zrozumieć działanie nowatorskich systemów, których nie znał. Na początku tego sezonu miałem wrażenie, że to jest jego ostatnia szansa na udany powrót. Niestety w tym roku sprawy wyglądają tak samo jak w poprzednim" - zakończył Niki Lauda.

Podobne wiadomości:

Z toru F1 na drogi publiczne

Z toru F1 na drogi publiczne

Technika 2014-09-18

25 lat legendarnego 190 E 2.5-16 Evo II

25 lat legendarnego 190 E 2.5-16 Evo II

Samochody luksusowe 2015-03-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.