Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lauda: "Z Kubicą walczyliby o tytuł"

Lauda: "Z Kubicą walczyliby o tytuł"

Niki Lauda, weteran Formuły 1, a obecnie także komentator niemieckiej stacji telewizyjnej RTL uważa, że zespołu Lotus Renault GP nie stać na walkę o tytuł. Austriak dodaje przy tym, że taka sytuacja mogłaby mieć miejsce, gdyby ekipa z Enstone miała w swoim składzie Roberta Kubicę.

Lauda:
Lauda przyznał w jednym z ostanich wywiadów, że jest pod wrażeniem możliwości tegorocznego bolidu LRGP - R31. Niestety według trzykrotnego mistrza świata, prawdziwy potencjał auta nie zostanie póki co wykrzesany, ponieważ we francuskiej ekipie brakuje topowego kierowcy, jakim jest bez wątpienia Robert Kubica. "Mają naprawdę dobry samochód, jednak są ograniczeni przez możliwości swoich aktualnych kierowców. Nick Heidfeld i Witalij Pietrow potrafią dojechać miejsce na podium, ale to za mało, żeby walczyć o tytuł. Zespół potrzebuje topowego kierowcy, żeby z bolidu mógł wycisnąć jeszcze więcej" - dodał Lauda. "Nick i Witalij wykonali dobrą robotę, ale gdyby w zespole był Kubica, wtedy miałbym zaufanie do tej ekipy, że są w stanie walczyć o tytuł. Na pewno jednak jeszcze nie raz w tym sezonie zobaczymy ich na podium" - zakończył Lauda.

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

~wass 2011-05-05

Niki zawsze uważał Roberta za top kierowcę, w wyścigach zawsze powtarzał że Robert jest jego czarnym koniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przyciemniane szyby w samochodzie
Przyciemniane szyby w samochodzie
Jedną z najpopularniejszych modyfikacji samochodu jest przyciemnianie szyb. Można to zrobić fabrycznie, samemu lub zlecić taką usługę jednemu z zakładów zajmujących się przyciemnianiem. Taki zabieg podniesie komfort użytkowania samochodu pod warunkiem, że jest przeprowadzony z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm.