mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Laur Pierwszeństwa dla Michelin

Laur Pierwszeństwa dla Michelin

Firma Michelin Polska S.A. otrzymała Laur Pierwszeństwa za 2007 rok. Jest to nagroda w konkursie zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Michelin został nagrodzony za tworzenie nowych miejsc pracy oraz prowadzone inwestycje.

Laur Pierwszeństwa dla Michelin
Wojewoda Warmińsko-Mazurski objął honorowym patronatem pierwszy konkurs zorganizowany przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną, w którym Laury Pierwszeństwa zostały przyznane firmom prowadzącym inwestycje, a także zwiększającym zatrudnienie. Laureatom konkursu statuetki wręczył Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Jan Maścianica.

W  Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przez 10 lat istnienia powstało 29 firm. W 2007 roku zezwolenie na inwestycje otrzymało 13 nowych przedsiębiorców. W zamian za zbudowanie zakładu w strefie, stworzenie nowych miejsc pracy inwestor może liczyć na ulgi w podatku dochodowym do 70 %.

Tytuł pracodawcy i inwestora roku 2007 w kategorii duży przedsiębiorca otrzymała firma Michelin Polska S.A. Firma w 2007 roku utworzyła 382 nowych etatów. W ubiegłym roku poniosła także nakłady inwestycyjne w wysokości 307,5 mln zł. Dziś olsztyńska fabryka, wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia, jest najważniejszym zakładem przemysłowym Michelin w Europie. Produkuje szeroką gamę nowoczesnych opon osobowych, dostawczych, 4x4, ciężarowych i rolniczych wszystkich marek Grupy: Michelin, Kleber i BFGoodrich, Taurus, Kormoran. W otwartej w 2004 roku hali kordów wytwarza się także kord impregnowany, który znajduje zastosowanie w nowoczesnej technologii C3M. Michelin Polska jest obecnie jednym z największych pracodawców w regionie Warmii i Mazur.

Podobne wiadomości:

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na...

Polskie drogi 2016-03-31

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.