mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Laur Pierwszeństwa dla Michelin

Laur Pierwszeństwa dla Michelin

Firma Michelin Polska S.A. otrzymała Laur Pierwszeństwa za 2007 rok. Jest to nagroda w konkursie zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Michelin został nagrodzony za tworzenie nowych miejsc pracy oraz prowadzone inwestycje.

Laur Pierwszeństwa dla Michelin
Wojewoda Warmińsko-Mazurski objął honorowym patronatem pierwszy konkurs zorganizowany przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną, w którym Laury Pierwszeństwa zostały przyznane firmom prowadzącym inwestycje, a także zwiększającym zatrudnienie. Laureatom konkursu statuetki wręczył Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Jan Maścianica.

W  Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przez 10 lat istnienia powstało 29 firm. W 2007 roku zezwolenie na inwestycje otrzymało 13 nowych przedsiębiorców. W zamian za zbudowanie zakładu w strefie, stworzenie nowych miejsc pracy inwestor może liczyć na ulgi w podatku dochodowym do 70 %.

Tytuł pracodawcy i inwestora roku 2007 w kategorii duży przedsiębiorca otrzymała firma Michelin Polska S.A. Firma w 2007 roku utworzyła 382 nowych etatów. W ubiegłym roku poniosła także nakłady inwestycyjne w wysokości 307,5 mln zł. Dziś olsztyńska fabryka, wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia, jest najważniejszym zakładem przemysłowym Michelin w Europie. Produkuje szeroką gamę nowoczesnych opon osobowych, dostawczych, 4x4, ciężarowych i rolniczych wszystkich marek Grupy: Michelin, Kleber i BFGoodrich, Taurus, Kormoran. W otwartej w 2004 roku hali kordów wytwarza się także kord impregnowany, który znajduje zastosowanie w nowoczesnej technologii C3M. Michelin Polska jest obecnie jednym z największych pracodawców w regionie Warmii i Mazur.

Podobne wiadomości:

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra...

Motogazeta Menu 2017-01-23

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.