mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Laury dla Boscha

Laury dla Boscha

Dwie z oferowanych przez Boscha grup produktowych zostały wysoko ocenione przez badanych w ogólnopolskim konkursie "Laur Konsumenta 2005". Firmie przyznano złote godło w kategorii "Świece samochodowe" oraz srebrne w kategorii "Akumulatory".

"Laur Konsumenta" to ogólnopolski plebiscyt na najpopularniejsze marki, produkty i usługi organizowany pod patronatem Przeglądu Gospodarczego. W ogólnopolskich badaniach wzięło udział ponad 6 tys. osób. Respondenci wykazywali w ankietach najwyżej cenione przez siebie wyroby. Oceniano m.in. jakość produktu, chęć jego rekomendacji, znajomość i przywiązanie do marki.

Badani bardzo wysoko ocenili dwie z oferowanych przez Boscha grup produktowych. Firmie przyznano złoty "Laur Konsumenta 2005" w kategorii "Świece samochodowe" oraz srebrny za akumulatory. Wartość wyróżnienia jest bardzo duża, przede wszystkim dla tego, że o wysokiej pozycji produktów Boscha zadecydowali sami klienci.

Bosch jest największym w Europie producentem świec zapłonowych. Firma opracowuje i produkuje świece od przeszło stu lat, rocznie dostarcza ich około 350 mln na potrzeby montażu fabrycznego i handlu na całym świecie. Świece są montowane na pierwszym wyposażeniu we wszystkich najpopularniejszych markach samochodów, m.in. w Audi, BMW, Citroenie, Daewoo, Fiacie, Fordzie, Mercedesie, Mitsubishi, Oplu, Peugeocie, Porsche, Renault, Seacie, Skodzie, Toyocie, Volvo, Volkswagenie. Są również stosowane w motocyklach i samochodach rajdowych. Na polskim rynku dostępne są świece Bosch Super oraz Bosch Super plus ze stopem itru i szpiczastą elektrodą masową.

Pierwszy akumulator Boscha został wyprodukowany w 1922 roku, w kolejnych latach technologia produkcji akumulatorów była stale udoskonalana. Przełomem stał się dla firmy rok 1983, kiedy powstały akumulatory ołowiowo-wapniowe. W 1998 roku firma wprowadziła na rynek akumulator Bosch Silver, w którym po raz pierwszy w świecie zastosowano innowacyjny stop srebra. Dzięki temu akumulator charakteryzuje dłuższa żywotność oraz większa wytrzymałość na wysokie temperatury w silniku i niskie temperatury otoczenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech