mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Le rallye Argentina inicio!

Le rallye Argentina inicio!

Okolice Villa Carlos Paz były miejscem rozegrania pierwszego, widowiskowego odcinka tegorocznego rajdu Argentyny. Dziewiąta eliminacja sezonu zapowiada się gorąco!

Le rallye Argentina inicio!

Może tak być między innymi z powodu przesunięcia rajdu z zeszłorocznego jesiennego terminu na tegoroczny wiosenny. Dodatkowo, duże wysokości odcinków położonych w Andach, na które muszą wspinać się rajdowe auta, i na których rozrzedzone powietrze gorzej zasila silniki, będą podgrzewały atmosferę walki.

W Ameryce Południowej kierowcy zawsze mogą także liczyć na "niespodzianki" ze strony lokalnych, zabawowych kibiców - ci są wraz z "watersplashes" elementami charakterystycznymi rajdu.

Pierwsze informacje po odcinkach treningowych potwierdzają, że w tym roku o prym walkę toczyć będą nadal dwaj kierowcy - Norweg Petter Solberg (Subaru Impreza) i Francuz Sebastien Loeb (Citroen Xsara). Nie bez powodu Mr. Hollywood, jak fani nazywają kierowcę japońskiej ikony rajdów, został wymieniony jako pierwszy. Osiągał świetne czasy podczas „shake-down”, a po rozegranych już dwóch odcinkach przewodzi stawce.

Jego łupem padł drugi z dwóch 3.65-kilometrowych OS-ów pokazowych, rozegranych nieopodal bazy rajdu w Villa Carlos Paz. Na pierwszym tuż za nim był Gianluigi Galli. Włoski kierowca Mitsubishi wydaje się potwierdzać tym samym aspiracje japońskiego teamu, który powraca do konkurencyjnej formy.

Dobrze zaprezentował się także najlepszy obecnie "prywaciarz" w stawce - Manfred Stohl za kierownicą Citroena Xsara WRC z austryjackiego zespołu OMV Racing dojechał w ósemce.

Natomiast nieco nerwowo zaczyna rajd francuski Citroen. W aucie obecnego, zdecydowanego lidera klasyfikacji, największego rywala Solberga i faworyta rajdu, trzeba było wymienić silnik z powodu wycieku. Zespół zrobił to jednak w zgodzie z przepisami WRC, uniknął kary, a Loeb staje do dzisiejszych, prawdziwych odcinków na piątym miejscu.

Daje mu to handicap nad jadącymi przed nim i muszącymi "przecierać" szutrowe trasy Solbergiem, Gronholmem, Rovanperą i powracającym po przymusowym urlopie-doszkalaniu Duvalem.


Zobacz relacje w poprzednich rajdów WRC 2005:

Grecja - 5xLoeb

Turcja - 4xLoeb

Morderczy Cypr


Podobne wiadomości:

4xLoeb

4xLoeb

Aktualności 2005-06-06

5xLoeb

5xLoeb

Aktualności 2005-06-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.