mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lear przenosi produkcję do Polski

Lear przenosi produkcję do Polski

Lear Corporation z końcem roku zamierza uruchomić produkcję zakładzie w Teresinie koło Sochaczewa. Będzie to ósmy zakład produkcyjny amerykańskiego koncernu w naszym kraju.

Lear przenosi produkcję do Polski

Lear przenosi do Polski część produkcji paneli drzwiowych dla Volvo Car Corporation (modele S70 i S80) ze swojej szwedzkiej fabryki w Tanum, w której obecnie zatrudnia 250 osób. Według doniesień szwedzkiej prasy, Lear brał pod uwagę także konkurencyjne lokalizacje na Słowacji i Ukrainie. Wartość projektu szacowana jest na 5 milionów euro. Inwestycja pozwoli na utworzenie co najmniej 100 nowych miejsc pracy. Produkcja w nowym zakładzie w Teresinie ma rozpocząć się do końca 2005 roku.

Lear Corporation posiada obecnie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce: w Tychach (dwa zakłady), Mielcu, Płocku, Świdnicy, Bielsku-Białej i Jarosławiu. Amerykański koncern zatrudnia w naszym kraju ponad 4 000 osób a łączne inwestycje firmy Lear w Polsce przekroczyły 100 mln USD.

Decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego zapadła niespełna rok od ostatniej reinwestycji. W marcu 2004 koncern poinformował o budowie kolejnej fabryki i utworzeniu nowych 500 miejsc pracy w Jarosławiu, w województwie podkarpackim. Firma wynajęła 8 000 m2 powierzchni produkcyjnej po dawnych zakładach dziewiarskich Jarlan. W oficjalnym komunikacie amerykański koncern podał, że Jarosław pokonał konkurencyjne lokalizacje na Słowacji, Litwie i w Turcji. Podkreślono także, że decydującą rolę w przyciągnięciu tej inwestycji odegrały kompetentne i zaangażowane władze Miasta Jarosław i Powiatu Jarosławskiego. Zakład w Jarosławiu został również włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Natomiast w lutym 2005 roku Lear Corporation AB podpisał umowę najmu 5,75 m2 powierzchni produkcyjnej i biurowej w kompleksie Prologis Park Teresin w Teresinie (około 40 km od Warszawy) gdzie rozpocznie produkcję już za kilka miesięcy.


Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

~123 2008-07-01

Dokladnie premia idzie nasza na zabawe dla majstrowych za co sie tak bawia na kazdych wyjazdach albo niby na szkoleniach !!! za nasza kase .

~tomcio 2008-06-28

a co sie dzieje z naszą premią jak ją zabierają za g......O ?????? pewnie idą dla majstrowych(ów)>

~mmm 2008-06-19

a co robia kierownicy zmian,tylko sie pałetaja ,plotkuja i poganiaja ludzi .

~33333 2008-06-02

czy ja nie mam racji czego ktos ma zapieprzac za kogos i ta sama kase brac a czasem i wieksza

~king 2008-05-28

widzę że już stare zrzędy i plotkary znalazły sobie nowe miejsce. Szkoda mi was. ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.