mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lear przenosi produkcję do Polski

Lear przenosi produkcję do Polski

Lear Corporation z końcem roku zamierza uruchomić produkcję zakładzie w Teresinie koło Sochaczewa. Będzie to ósmy zakład produkcyjny amerykańskiego koncernu w naszym kraju.

Lear przenosi produkcję do Polski

Lear przenosi do Polski część produkcji paneli drzwiowych dla Volvo Car Corporation (modele S70 i S80) ze swojej szwedzkiej fabryki w Tanum, w której obecnie zatrudnia 250 osób. Według doniesień szwedzkiej prasy, Lear brał pod uwagę także konkurencyjne lokalizacje na Słowacji i Ukrainie. Wartość projektu szacowana jest na 5 milionów euro. Inwestycja pozwoli na utworzenie co najmniej 100 nowych miejsc pracy. Produkcja w nowym zakładzie w Teresinie ma rozpocząć się do końca 2005 roku.

Lear Corporation posiada obecnie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce: w Tychach (dwa zakłady), Mielcu, Płocku, Świdnicy, Bielsku-Białej i Jarosławiu. Amerykański koncern zatrudnia w naszym kraju ponad 4 000 osób a łączne inwestycje firmy Lear w Polsce przekroczyły 100 mln USD.

Decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego zapadła niespełna rok od ostatniej reinwestycji. W marcu 2004 koncern poinformował o budowie kolejnej fabryki i utworzeniu nowych 500 miejsc pracy w Jarosławiu, w województwie podkarpackim. Firma wynajęła 8 000 m2 powierzchni produkcyjnej po dawnych zakładach dziewiarskich Jarlan. W oficjalnym komunikacie amerykański koncern podał, że Jarosław pokonał konkurencyjne lokalizacje na Słowacji, Litwie i w Turcji. Podkreślono także, że decydującą rolę w przyciągnięciu tej inwestycji odegrały kompetentne i zaangażowane władze Miasta Jarosław i Powiatu Jarosławskiego. Zakład w Jarosławiu został również włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Natomiast w lutym 2005 roku Lear Corporation AB podpisał umowę najmu 5,75 m2 powierzchni produkcyjnej i biurowej w kompleksie Prologis Park Teresin w Teresinie (około 40 km od Warszawy) gdzie rozpocznie produkcję już za kilka miesięcy.


Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~123 2008-07-01

Dokladnie premia idzie nasza na zabawe dla majstrowych za co sie tak bawia na kazdych wyjazdach albo niby na szkoleniach !!! za nasza kase .

~tomcio 2008-06-28

a co sie dzieje z naszą premią jak ją zabierają za g......O ?????? pewnie idą dla majstrowych(ów)>

~mmm 2008-06-19

a co robia kierownicy zmian,tylko sie pałetaja ,plotkuja i poganiaja ludzi .

~33333 2008-06-02

czy ja nie mam racji czego ktos ma zapieprzac za kogos i ta sama kase brac a czasem i wieksza

~king 2008-05-28

widzę że już stare zrzędy i plotkary znalazły sobie nowe miejsce. Szkoda mi was. ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.