mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Legend Autem Roku w Japonii

Legend Autem Roku w Japonii

Honda Legend czwartej generacji, która pojawiła się przed kilkoma tygodniami w salonach japońskich i amerykańskich zdobyła już pierwszą nagrodę. Została wyróżniona japońskim tytułem Car of the Year 2004-2005.

Legend Autem Roku w Japonii

Model Legend zdobył też nagrodę (Most Advanced Technology Award) za najwyższe zaawansowanie technologiczne wdrożonego systemu SH-AWD. Super Handling All-Wheel-Drive rozdziela moment obrotowy pomiędzy przednie i tylne koła różnicując także rozłożenie momentu obrotowego na koła prawe i lewe. W ten sposób zapewnia doskonałe prowadzenie pojazdu w każdych warunkach drogowych. Moment obrotowy wykorzystywany jest nie tylko do napędzania kół, lecz także do bardziej zwrotnego pokonywania zakrętów.
 
Honda planuje sprzedać rocznie ok. 6 tys. 300-konnych limuzyn w Japonii i 20 tys. w Ameryce Północnej, gdzie model znany jest pod nazwą Acura RL. Japońskie trofeum jest tym cenniejsze, że Honda wygrała porównanie z najnowszymi modelami konkurentów Toyoty i Nissana, którzy wprowadzili swoje luksusowe sedany na rynek w ostatnim miesiącu.

Zobacz więcej o nowej Hondzie Legend

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech