mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Legendarny konstruktor ogłasza bankructwo

Legendarny konstruktor ogłasza bankructwo

Wielu zapewne nie kojarzy na pierwszy rzut oka firmę Lola, ale fani sportów motorowych od razu rozpoznają legendarnego konstruktora, który startował w F1, Le Mans czy CART. Lola niestety zgłosiła wniosek o ochronę prawną w procesie bankructwa.

Legendarny konstruktor ogłasza bankructwo
Firma Lola powstała w 1958 roku i od tego czasu konstrukcje brytyjskiej marki startowały w takich seriach jak Le Mans, CART, Formuła Dwa, Formuła Trzy, Formuła 3000, Formuła 5000, A1 GP czy Formuła Jeden. Dorobek Loli jest bardzo pokaźny i smutne jest to, że ta marka może najzwyczajniej w świecie zniknąć.

Powód obecnej sytuacji to kryzys finansowy, który wydawać by się mogło, że został juz zażegnany. Firma generowała większe wydatki niż zyski i do tego wszystkiego doszły problem z opłacaniem podatków. Teraz firma jest pod ochroną przed wierzycielami i analizuje dalszy plan działania. Poszukiwani są potencjali inwestorzy, którzy uratowali by markę Lola przed upadkiem. W Poniedziałek zarząd Lola Cars International oraz Lola composites Limited poda więcej informacji.
Tematy w artykule: Lola

Podobne wiadomości:

Caterham-Lola SP/300.R - oj, dzieje się,

Caterham-Lola SP/300.R - oj, dzieje się,

Aktualności 2011-01-14

F1: Trzy nowe zespoły w F1

F1: Trzy nowe zespoły w F1

Aktualności 2009-04-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.