mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Legendarny konstruktor ogłasza bankructwo

Legendarny konstruktor ogłasza bankructwo

Wielu zapewne nie kojarzy na pierwszy rzut oka firmę Lola, ale fani sportów motorowych od razu rozpoznają legendarnego konstruktora, który startował w F1, Le Mans czy CART. Lola niestety zgłosiła wniosek o ochronę prawną w procesie bankructwa.

Legendarny konstruktor ogłasza bankructwo
Firma Lola powstała w 1958 roku i od tego czasu konstrukcje brytyjskiej marki startowały w takich seriach jak Le Mans, CART, Formuła Dwa, Formuła Trzy, Formuła 3000, Formuła 5000, A1 GP czy Formuła Jeden. Dorobek Loli jest bardzo pokaźny i smutne jest to, że ta marka może najzwyczajniej w świecie zniknąć.

Powód obecnej sytuacji to kryzys finansowy, który wydawać by się mogło, że został juz zażegnany. Firma generowała większe wydatki niż zyski i do tego wszystkiego doszły problem z opłacaniem podatków. Teraz firma jest pod ochroną przed wierzycielami i analizuje dalszy plan działania. Poszukiwani są potencjali inwestorzy, którzy uratowali by markę Lola przed upadkiem. W Poniedziałek zarząd Lola Cars International oraz Lola composites Limited poda więcej informacji.
Tematy w artykule: Lola

Podobne wiadomości:

F1: Trzy nowe zespoły w F1

F1: Trzy nowe zespoły w F1

Aktualności 2009-04-23

Caterham-Lola SP/300.R - oj, dzieje się,

Caterham-Lola SP/300.R - oj, dzieje się,

Aktualności 2011-01-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross