mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Legendarny polski pojazd powraca

Legendarny polski pojazd powraca

Nie, to nie kolejny prima aprilisowy żart o wznowieniu produkcji w fabryce FSO. To powrót najpopularniejszej serii traktorów prężnie działającej marki Ursus.

Legendarny polski pojazd powraca
27 marca na targach Agrotech w Kielcach, legendarna marka Ursus pokazała nowe ciągniki Serii C. To najpopularniejsze modele na polskim rynku traktorów i teraz wracają w nowej odsłonie i 7 wersjach: C-350, 360, 380, 380M, 382, 392 i 3102, gdzie cyfry następujące po trójce oznaczają moc silnika. Motory dostarczane są do warszawskiej fabryki Ursusa przez angielską firmę Perkins. W podstawowej wersji C-360 pracuje 3-cylindrowy turbodiesel o pojemności 3 litrów i mocy 58KM. Jego moment obrotowy to 230Nm, a prędkość maksymalna wynosi równe 30km/h.

Traktory serii C są przeznaczone dla małych i średnich gospodarstw i na potrzeby branży leśnej, budowlanej i komunalnej. Widocznie potrzeby te są spore, bo w samym 2014 roku liczba sprzedanych Ursusów wzrosła o 125% w porównaniu do roku 2013. Teraz zarząd Ursusa skupia się także na eksporcie - zarówno do krajów Unii Europejskiej, jak i Wschodniej Europy, Bałkanów oraz Afryki.
 
Fakt, że nasze traktory są doceniane na tak wielu rynkach jest tym cenniejszy, że to w pełni polski projekt - rodzina C została stworzona w całości przez polskich konstruktorów i inżynierów w centrum badawczym Ursus R&D w Lublinie. Blisko 100 lat doświadczenia w tworzeniu traktorów procentuje.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando