mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Legendy światowej motoryzacji w Warszawie

Legendy światowej motoryzacji w Warszawie

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędą się po raz pierwszy w Polsce Targi Pojazdów Zabytkowych - Moto Nostalgia 2011. W jednym miejscu będzie można zobaczyć legendy światowej motoryzacji takich marek jak BMW, Mercedes, Porsche, Citroen, Dodge, Jaguar  i wiele innych.

Legendy światowej motoryzacji w Warszawie
- Po licznych konsultacjach z przedstawicielami branży motoryzacyjnej, "oldtimerowej" i klubami udało się wreszcie zrealizować ideę ogólnopolskich targów pojazdów zabytkowych - mówi Mirosław Bugajski, organizator Moto Nostalgii. - Zainteresowanie branży tej części  motoryzacji przerosła nasze oczekiwania. Pierwotnie planowane było 5.000 m2 powierzchni wystawienniczej, a skończyło się na 10.000 m2, 55 wystawcach i ponad 130 samochodach i motocyklach. Bardzo nas cieszy zaangażowanie małych i dużych firm oraz  aktywność klubów miłośników pojazdów zabytkowych i prywatnych właścicieli pojazdów eksponatów.

Wśród wystawców na Targach Moto Nostalgia 2011 znajdziemy m.in.
- koncerny samochodowe: BMW, Mercedes, Porsche, Citroen
- producentów i dystrybutorów części zamiennych i narzędzi: m.in. Bosch, Gedore, Janmor, Pilkington  
- firmy olejowe m.in. Millers Oils, Motul, Orlen,
- firmy z segmentu warsztatowo – usługowego
- kluby miłośników marek: Citroen Veteran Club Polska, Porsche Club Poland, Klub Zabytkowych Mercedesów, Forza Italia, Stowarzyszenie FSO Autoklub, Automobilklub Królewski, Classic Gniezno VMC, Oldtimer Club Poland, KMW Rotor i wielu mniejszych.


Koncerny samochodowe wykorzystują targi do zaprezentowania bogatej tradycji marki i fascynującej historii ewolucji samochodu. Firma Bosch będzie celebrowała 125 lecie jubileuszu założenia firmy, a Mercedes - 125 lecie pierwszego pojazdu Carla Benza.

Na tegorocznych targach organizator przygotował dodatkowo dwa tematy specjalne. Po raz pierwszy prezentowane samochody papieskie, którymi poruszał się w Polsce Jan Paweł II podczas pielgrzymek do Polski oraz wystawę polskich samochodów wyścigowy typu Formuła z kolekcji Roberta Stecia.

Wśród pojazdów papieskich zobaczymy oryginalną rekonstrukcję "Papamobile" na podwoziu Stara 660 z pierwszej wizyty Jana Pawła II do Ojczyzny. Zniszczone nadwozie zostało po ponad 30. latach odbudowane przy współpracy inżynierów z PIMOT.

Na stoisku Roberta Stecia zobaczymy legendarne egzemplarze znanych polskich konstrukcji wyścigowych z czasów powojennych. W bliskim sąsiedztwie tego stosika znajdziemy również samochody rajdowe znane z polskich tras jak Strato-Polonez i Sierra RS Cosworth wielokrotnego mistrza Polski Mariana Bublewicza.
 
Nie lada gratką dla miłośników włoskiej motoryzacji będzie stoisko magazynu Classicauto o tematyce "Unikalne włoskie samochody sportowe" na czele z legendarną Lancią Stratos HF w wersji Stradale.

Klub Zabytkowych Mercedesów pokaże najstarszy polski egzemplarz tej marki- Mercedes Posen, jak również jedyny zachowany egzemplarz Mercedesa 200 Roadster z 1938 r.Miłośnicy Porsche znajdą cała gamę powojennych modeli chłodzonych powietrzem. Dla zwolenników militariów mamy niemiecki czołg-minę z czasów powstania warszawskiego typu Goliat. Nie zabraknie oczywiście rodzimych konstrukcji samochodów i motocykli z czasów PRL.

Targi Moto Nostalgia 2011 to prawdziwa gratka zarówno dla tych, którzy już są szczęśliwymi właścicielami oldtimera jak i dla tych, którzy o nim marzą. Zwiedzający będą mieli unikalną szansę obejrzenia legendarnych pojazdów i zapoznania się z pełną ofertą sektora klasycznej motoryzacji w kraju.

Zaplanowane w dniach 28-29 maja 2011 Ogólnopolskie Targi Pojazdów Zabytkowych Moto Nostalgia w Warszawie to pionierskie przedsięwzięcie, które otwiera nową erę w historii ruchu kolekcjonerskiego w Polsce.

Targi odbędą się na terenie hal wystawienniczych MT Polska, ul Marsa 56 C. Serdecznie zapraszamy.

Podobne wiadomości:

Coraz więcej aut zabytkowych

Coraz więcej aut zabytkowych

Aktualności 2015-05-29

Targi Los Angeles 2015 - Top  7 premierowych modeli

Targi Los Angeles 2015 - Top 7 premierowych...

Aktualności 2015-11-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wspiera rajdowe talenty
Skoda wspiera rajdowe talenty
Sportowy oddział Skody rozpoczyna program, który będzie wspierać młode, rajdowe talenty. Pierwszym kierowcą wspieranym przez czeską markę jest 20-letni Fin Juuso Nordgren.