mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Legnicka SSE rozrasta się dla motoryzacji

Legnicka SSE rozrasta się dla motoryzacji

O ponad 584 ha powiększy się Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dla inwestorów zostały przygotowane atrakcyjne tereny w nowo powstałych podstrefach w Miękini, Środzie Śląskiej oraz Okmianach. O dodatkowe tereny poszerzono także podstrefy w Polkowicach, Chojnowie, Legnicy i Środzie Śląskiej-Komornikach. Obecnie Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie zajmować 1041 ha. Część z włączanych terenów przeznaczona jest pod konkretne projekty inwestycyjne, między innymi z branży motoryzacyjnej.

Legnicka SSE rozrasta się dla motoryzacji

Szacuje się, że dzięki poszerzeniu granic Legnickiej SSE może powstać 30 tysięcy nowych miejsc pracy na terenie strefy i w jej otoczeniu, a inwestorzy poniosą nakłady inwestycyjne w wysokości blisko12 mld złotych, co przyczyni się w perspektywie kilku lat do rozwoju gospodarczego regionu, poprzez aktywizację lokalnego rynku pracy oraz zagospodarowanie niewykorzystanych dotąd gospodarczo terenów.

Dla inwestorów ciekawą ofertą jest nowo utworzona podstrefa Środa Śląska - Miękinia o powierzchni prawie 500 ha. Jest to jeden z największych kompleksów inwestycyjnych w Polsce, którego dodatkowym atutem jest położenie w odległości 10 km od Wrocławia.

Do istniejącej podstrefy w Polkowicach włączono sąsiednie grunty o powierzchni 34 ha, które zdobyły prestiżową nagrodę Grunt na Medal. Są to działki w pełni uzbrojone w sąsiedztwie istniejącej podstrefy LSSE. Krajowa Izba Gospodarcza oraz Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” przyznały Gminie Polkowice tytuł i certyfikat Gmina Fair Play 2009.

Podstrefa w Okmianach (93 ha) znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A4 jest idealną lokalizacją dla firm poszukujących dogodnych rozwiązań komunikacyjnych i bliskości rynku niemieckiego.


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.