mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Legnicka SSE stawia na motoryzację

Legnicka SSE stawia na motoryzację

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna  zakończyła rok 2010 z 4 wydanymi zezwoleniami. Nakłady inwestycyjne zadeklarowane przez firmy, które uzyskały zezwolenia w 2010 a zostaną zrealizowane w 2011 roku to 197 milionów złotych. Inwestorzy stworzą ponad 180 miejsc pracy. Największym sukcesem LSSE w ubiegłym roku było zlokalizowanie fabryki amerykańskiego koncernu Pittsburgh Glassworks – producenta szyb samochodowych.Władze spółki planują także prowadzenie dalszych prac nad wzmocnieniem kooperacji firm z branży motoryzacyjnej w regionie. 

Legnicka SSE stawia na motoryzację
Sukcesywnie rośnie również zatrudnienie w strefie w firmach, które nie korzystają z zezwolenia strefowego.  Przykładem może być kooperacja amerykańskiej firmy Fisher Dynamics z działającą w LSSE niemiecką firmą Sitech, która polega na produkcji zamka do siedzeń w samochodach Volkswagen. Dzięki tej współpracy w roku ubiegłym zatrudnienie znalazło kolejne 20 osób.
Największą sukcesem LSSE w ubiegłym roku było zlokalizowanie fabryki amerykańskiego koncernu Pittsburgh Glassworks na 22-hektarowej działce na terenie podstrefy Środa Śląska. Firma deklaruje poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie co najmniej 173,8 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 151 osób. Już jesienią odbyło się wkopanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki szyb dla samochodów.

Strefa włączyła w swoje granice ponad 600 hektarów nowych terenów inwestycyjnych i obecnie zajmuje powierzchnię 1042 hektarów na terenie województwa dolnośląskiego.  Dzięki poszerzeniu oferty inwestycyjnej strefa dysponuje jedynym w Polsce gruntem o powierzchni prawie 500 ha w jednym kompleksie, który w przyszłości może przyjmować bardzo duże inwestycje. Już w chwili obecnej ta podstrefa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna planuje pozyskać w 2011 roku 8 nowych projektów inwestycyjnych . Dzięki temu może powstać ponad 500 nowych miejsc pracy, a dzięki nowym projektom firm już zlokalizowanych w LSSE uda się utrzymać ponad 1100 miejsc pracy. Władze spółki planują także prowadzenie dalszych prac nad wzmocnieniem kooperacji firm z branży motoryzacyjnej w regionie.  

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~ab cd 2011-02-12

Z jednej strony dobrze, że firmy inwestują w SSE, natomiast z drugiej strony jest to niesprawiedliwe, gdyż powoduje pewne uprzywilejowanie niektórych miejsc w Polsce kosztem innych. Jeśli spojrzymy na mapkę Polski, to mamy następujący obraz: Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie, Opolskie i Lubelskie - nie ma żadnej SSE. Lubuskie, Łódzkie, Śląskie, Małopolskie, Podlaskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-Mazurskie - po jednej SSE. Pomorskie i Podkarpackie - po 2 SSE. Dolnośląskie - 3 SSE. Razem mamy 15 SSE - uczciwie by było, gdyby każde województwo miało jedną SSE, bo przecież w każdym województwie są powiaty gorzej rozwinięte gospodarczo i które potrzebują inwestycji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.