mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lekarstwo na miejskie korki

Lekarstwo na miejskie korki

Daimler wprowadza właśnie w życie swój nowatorski program car2go, który stanowi odpowiedź na coraz szybciej rosnący ruch samochodowy w obszarach miejskich.

Lekarstwo na miejskie korki
Pomysł polega na udostępnieniu na terenie miasta floty samochodów, które będą dostępne na życzenie i będą pełnić funkcję transportową. Po zarejestrowaniu się w systemie, auta będą mogły być wynajmowane od ręki bądź za uprzednią rezerwacją i użytkowane przez dowolny okres. W momencie, gdy mamy taką potrzebę, po prostu wsiadamy do zaparkowanego samochodu i odjeżdżamy. Po zakończeniu podróży, wynajęte auto pozostawiamy gdzieś na ogólnodostępnych miejscach parkingowych, przy drodze bądź na specjalnie wydzielonych parkingach przy dworcach lub lotniskach.

Aby móc korzystać z tego systemu, po rejestracji w systemie car2go, klient otrzyma specjalny chip dołączony do prawa jazdy oraz numer PIN, dzięki którym będzie mógł otworzyć i uruchomić każdy pojazd z floty. Aby nie szukać po mieście samochodów, będzie można zlokalizować wolne auto za pośrednictwem Internetu bądź telefonicznej gorącej linii. Można też wynająć pojazd z dobowym wyprzedzeniem. W tym przypadku namiary zarezerwowanego auta wysyłane są do klienta z odpowiednim wyprzedzeniem.

System opłat opiera się nie na przejechanym dystansie, a na czasie użytkowania. Ustalono cenę w wysokości 19 centów za minutę, w skład której wchodzą wszelkie koszty związane z użytkowaniem auta, w tym też koszty paliwa. Nie ma żadnej opłaty za przystąpienie do systemu, żadnego zastawu, gwarancji minimalnej opłaty za użytkowanie auta czy też żadnego zobowiązania długoterminowego. Płaci się miesięcznie za faktyczne użytkowanie pojazdu.

W pierwszym, próbnym jeszcze etapie programu car2go, do dyspozycji pracowników Daimlera na terenie miasta Ulm zostanie pozostawionych 50 smartów fortwo. Na wiosnę przyszłego roku, o ile to rozwiązanie się sprawdzi, rozpocznie się kolejna faza projektu. Znacznie powiększy się flota dostępnych samochodów, które będą do dyspozycji wszystkich mieszkańców Ulm, a także osób odwiedzających miasto.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart Daimler

Podobne wiadomości:

Smart zamiast Hummera - małe górą

auto motor i sport 0000-00-00

Marki o najlepszym i najgorszym wizerunku w USA

Marki o najlepszym i najgorszym wizerunku w...

Aktualności 2015-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.