mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lekki wzrost sprzedaży na Węgrzech

Lekki wzrost sprzedaży na Węgrzech

Jak podało węgierskie stowarzyszenie samochodów osobowych (MGE) sprzedaż nowych aut osobowych i lekkich dostawczych od początku roku do końca września wyniosła 153.206 sztuk, 0,2% więcej niż rok temu.

Liderem pod względem wielkości sprzedaży pozostaje Suzuki, która w pierwszych dziewięciu miesiącach roku sprzedała 26.737 aut, jednak oznacza to spadek o 14% w porównaniu do 2003 r., a także mniejszy udział w rynku z 20,3% do 17,5%.

Na drugim miejscu plasuje się Opel - 16.600 sprzedanych samochodów osobowych i lekkich dostawczych (o 16% mniej niż przed rokiem) i udział w rynku 10,9% (spadek z 13%). Trzecie miejsce utrzymuje Renault z liczbą 15 tys. sprzedanych aut.

Największy wzrost udziału w rynku po pierwszych trzech kwartałach zanotował Chevrolet/Daewoo (7,2% z 5,1% przed rokiem).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic