mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Leoni zwolni 1250 osób

Leoni zwolni 1250 osób

Firma Leoni Autokabel Polska Sp. z o.o., produkująca w Ostrzeszowie instalacje elektryczne dla przemysłu motoryzacyjnego zapowiedziała redukcję zatrudnienia. W związku z coraz mniejszym popytem w branży, pracę w polskim zakładzie ma stracić nawet 1250 osób.

Leoni zwolni 1250 osób
Spółka Leoni Autokabel Polska jest oddziałem międzynarodowego koncernu Leoni AG, zajmującego się produkcją instalacji elektrycznych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Koncern posiada obecnie fabrykę w Ostrzeszowie w województwie wielkopolskim, która jest objęta ostrzeszowską podstrefą Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W zakładzie pracuje aktualnie około 1650 osób. Niestety w najbliższym czasie spółka zamierza znacznie ograniczyć zatrudnienie.

W związku z kryzysem w branży motoryzacyjnej, a co za tym idzie, mniejszym popytem na nowe auta, dostawca instalacji elektrycznych i okablowania do samochodów jest zmuszony do zwolnienia części pracowników. Leoni nie rezygnuje jednak z zakładu w Ostrzeszowie, ale w najbliższych miesiącach musi dostosować się do sytuacji na rynku. Na początku nie zostaną przedłużone umowy zawarte na czas określony. Do listopada przyszłego roku zakład powinien zatrudniać już tylko 400 osób.

W przyszłości w ostrzeszowskim zakładzie będą produkowane systemy okablowania dla innych producentów samochodów, niż do tej pory. Nowe projekty wymagają mniejszych mocy produkcyjnych, które zapewni załoga złożona ostatecznie z około 400 osób. Obecnie koncern produkuje wysokiej jakości wiązki elektryczne, których odbiorcami są m.in. Audi, BMW, Daimler, Ford, General Motors, Porsche i Volkswagen.

Podobne wiadomości:

Powstanie crossover marki Citroen?

auto motor i sport 0000-00-00

Citroen coraz bardziej zacieśnia współpracę z Mitsubishi. Po modelach C-Crosser i C-Zero, Francuzi zapowiadają kolejne auto, który powstanie, dzięki współpracy z japońską marką.

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~RADA PRACOWNICZA 2009-12-12

KRZYSIU N. TY JUDASZU NIGDY CI TEGO NIE ZAPOMNE

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zapinanie pasów – o czym pamiętać?
Zapinanie pasów – o czym pamiętać?
Choć pasy ratują życie w wypadkach, wielu kierowców lekceważy ten obowiązek, nierzadko przypłacając to życiem. Co warto wiedzieć o zapinaniu pasów?