mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lepiej niż Euro V

Lepiej niż Euro V

Dwie serie ciężarowe Volvo - FH i FM, które już w przyszłym roku pojawią się z silnikami spełniającymi normę emisji spalin EEV, będą czystsze niż wymaga tego norma Euro V, jaka zacznie obowiązywać od października 2009 r.

Lepiej niż Euro V
Silniki Volvo EEV (Enhanced Environmental friendly Vehicle) zostały zaprojektowane z myślą o poprawie jakości czystości powietrza poprzez ograniczenie emisji cząstek stałych i zadymienia spalin do absolutnego minimum. Bazują one na zoptymalizowanych jednostkach napędowych D13 z technologią oczyszczania spalin SCR. Poziomy emisji są znacznie niższe od rygorystycznych wymagań normy emisji spalin Euro V.

Oczekuje się, że w pierwszym etapie spełnione zostaną potrzeby większości dotychczasowych użytkowników jednostek napędowych D13. Oprócz znacznie niższego zadymienia spalin i emisji cząstek stałych, nowe silniki spełniające normę emisji spalin EEV charakteryzują się większą ekonomiką paliwową. Dzięki temu, klienci mogą cieszyć się niższym zużyciem paliwa, a jednocześnie korzystać z przywilejów podatkowych, obowiązujących w niektórych krajach.

Volvo Trucks konsekwentnie realizuje swój plan dochodzenia do normy Euro VI. Według Volvo najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie połączenie technologii SCR i EGR. Największym wyzwaniem jest oczywiście skonstruowanie silnika o wysokich osiągach, bez pogarszania jego dynamiki i ekonomiki paliwowej.
Tematy w artykule: Volvo FH Volvo FM

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Ciężarowe Volvo vs. Koenigsegg - test nowej skrzyni biegów

Ciężarowe Volvo vs. Koenigsegg - test nowej...

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic