mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lepsze poduszki GM

Lepsze poduszki GM

Koncern motoryzacyjny General Motors wprowadza w swoich modelach nowy rodzaj przedniej poduszki powietrznej pasażera. Ma być ona lepsza od stosowanych obecnie rozwiązań.

Lepsze poduszki GM

Podstawowa różnica z powszechnie stosowanymi dziś poduszkami powietrznymi polega na tym, że nowe poduszki napełniają się do dwóch różnych kształtów i pod różnym ciśnieniem w zależności od ustawienia fotela, użytych pasów bezpieczeństwa oraz rodzaju i siły uderzenia. Pozwala to na lepszą ochronę w różnego typu zdarzeniach drogowych. Standardowe obecnie, dwustopniowe poduszki po otwarciu mają zawsze ten sam kształt, różne może być tylko ciśnienie wypełniającego je gazu.

Poduszki zastosowane przez amerykański koncern mają podwójną głębokość. Tzn. w razie potrzeby otwiera się tylko mniejsza część poduszki, a gaz jest zatrzymywany w jej wewnętrznym module. Przy silniejszym uderzeniu, albo gdy fotel pasażera jest odsunięty do tyłu, poduszka wypełnia się do pełnego rozmiaru.

Swoje nowe rozwiązanie GM zademonstrował po raz pierwszy na odbywających się właśnie targach motoryzacyjnych w Chicago. A pierwszymi modelami, w których zastosowano te poduszki powietrzne są Buick Lucerne oraz Cadillac DTS.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport