mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Leszek Kuzaj zawiesza starty

Leszek Kuzaj zawiesza starty

Leszek Kuzaj, wielokrotny Mistrz Polski w rajdach samochodowych podjął decyzję o zawieszeniu swoich startów w kolejnych rajdach. Decyzja związana jest z tragicznym wypadkiem, do jakiego doszło w ubiegłą sobotę podczas 14. Praskiego Rallysprintu.

Leszek Kuzaj zawiesza starty
"W związku z tragicznym wypadkiem z udziałem naszej załogi, który miał miejsce podczas 14. Praskiego Rallysprintu - zespół STT racing wyraża głębokie ubolewanie z powodu tak dramatycznych skutków tych zawodów" - brzmią pierwsze słowa oficjalnego komunikatu wydanego przez zespół STT Racing. "Jednocześnie informujemy, że Leszek Kuzaj zawiesza swój udział w rajdach samochodowych.""Sport samochodowy, a zwłaszcza rajdy, stanowiące nierozerwalną część naszego życia i naszejj pasji, przyniosły tym razem bolesne i okrutne doświadczenie, które stało się niezamierzonym udziałem poszkodowanych i ofiar wypadku oraz naszych zawodników. Pragniemy wyrazić nasze najgłębsze współczucie wszystkim osobom, których ten wypadek dotknął" - czytamy dalej w oświadczeniu.
 
Do wypadku doszło podczas pierwszego, sobotniego odcinka specjalnego. Prowadzony przez Kuzaja Peugeot 307 WRC wypadł z drogi i potrącił grupę pięciu kibiców, którzy jak wynika ze wstępnych ustaleń czeskiej prokuratury, znajdowali się w niedozwolonym miejscu na trasie. Jedna osoba, polski kibic, zmarła na miejscu. Druga została odwieziona do szpitala, jednak w wynika rozległych obrażeń zmarła kilka godzin późńiej. W czeskich placówkach medycznych przebywają jeszcze kobieta i 10-letnia dziewczynka. One również mają liczne obrażenia. Ostatni, piąty poszkodowany, został wypisany ze szpitala jeszcze tego samego dnia.
Tematy w artykule: Leszek Kuzaj

Podobne wiadomości:

Kibice dla Kuzaja

Kibice dla Kuzaja

Aktualności 2011-09-07

Kibice pomogli - Kuzaj wystartuje

Kibice pomogli - Kuzaj wystartuje

Aktualności 2011-09-21

Komentuj:

~Kuzi'a 2008-12-11

Nie zmienia to faktu że LK nadal jest palantem!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.