mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Leszek Kuzaj zawiesza starty

Leszek Kuzaj zawiesza starty

Leszek Kuzaj, wielokrotny Mistrz Polski w rajdach samochodowych podjął decyzję o zawieszeniu swoich startów w kolejnych rajdach. Decyzja związana jest z tragicznym wypadkiem, do jakiego doszło w ubiegłą sobotę podczas 14. Praskiego Rallysprintu.

Leszek Kuzaj zawiesza starty
"W związku z tragicznym wypadkiem z udziałem naszej załogi, który miał miejsce podczas 14. Praskiego Rallysprintu - zespół STT racing wyraża głębokie ubolewanie z powodu tak dramatycznych skutków tych zawodów" - brzmią pierwsze słowa oficjalnego komunikatu wydanego przez zespół STT Racing. "Jednocześnie informujemy, że Leszek Kuzaj zawiesza swój udział w rajdach samochodowych.""Sport samochodowy, a zwłaszcza rajdy, stanowiące nierozerwalną część naszego życia i naszejj pasji, przyniosły tym razem bolesne i okrutne doświadczenie, które stało się niezamierzonym udziałem poszkodowanych i ofiar wypadku oraz naszych zawodników. Pragniemy wyrazić nasze najgłębsze współczucie wszystkim osobom, których ten wypadek dotknął" - czytamy dalej w oświadczeniu.
 
Do wypadku doszło podczas pierwszego, sobotniego odcinka specjalnego. Prowadzony przez Kuzaja Peugeot 307 WRC wypadł z drogi i potrącił grupę pięciu kibiców, którzy jak wynika ze wstępnych ustaleń czeskiej prokuratury, znajdowali się w niedozwolonym miejscu na trasie. Jedna osoba, polski kibic, zmarła na miejscu. Druga została odwieziona do szpitala, jednak w wynika rozległych obrażeń zmarła kilka godzin późńiej. W czeskich placówkach medycznych przebywają jeszcze kobieta i 10-letnia dziewczynka. One również mają liczne obrażenia. Ostatni, piąty poszkodowany, został wypisany ze szpitala jeszcze tego samego dnia.
Tematy w artykule: Leszek Kuzaj

Podobne wiadomości:

Rajd Dolnośląski: Bouffier z jedynką

Rajd Dolnośląski: Bouffier z jedynką

Aktualności 2011-08-26

Felix Baumgartner: Czy wiecie że?

Felix Baumgartner: Czy wiecie że?

Aktualności 2012-10-15

Komentuj:

~Kuzi'a 2008-12-11

Nie zmienia to faktu że LK nadal jest palantem!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.