mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus Hoverboard oficjalnie - lewitująca deskorolka działa!

Lexus Hoverboard oficjalnie - lewitująca deskorolka działa!

Japońska firma przygotowywała nas do prezentacji swojego zaskakującego produktu od kilku tygodni. Teraz Lexus Hoverboard ujawnił się w całej okazałości i robi niezwykłe wrażenie.

Lexus Hoverboard oficjalnie - lewitująca deskorolka działa!
Nazwa Hoverboard skrywa w sobie dwa przedmioty: poduszkowiec (hovercraft) i deskorolkę (skateboard). Z pierwszego przenosi to co najistotniejsze, czyli możliwość unoszenia się tuż nad ziemią. Z drugiego została sama deska - rolki były już zbędne. Aby to wszystko miało szanse zadziałać, Lexus Hoverboard kryje w sobie zbiorniki z ciekłym azotem w szokująco niskiej temperaturze: -197 stopni Celsjusza. Oblewa on bloki nadprzewodników, które odpowiadają za zjawisko unoszenia się nad gruntem.

Jednak aby to było możliwe, sama trasa "skateparku" została odpowiednio przygotowana - biegnie pod nią magnetyczny tor, umożliwiający lewitację. Według Japończyków na desce można nie tylko stać i latać, ale nawet skakać, bo siła odpychania od podziemnego magnesu jest wystarczająco duża. Sam Hoverboard waży nieco ponad 11kg, a jego "pokład" wykonano z drewna bambusowego. Powyższy film pokazuje wzloty i upadki w trakcie przygotowania Hoverboard, ale efekt końcowy jest zdumiewający. To jak, macie ochotę na przejażdżkę takim Lexusem?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus

Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Lexus LS już w polskich salonach

Lexus LS już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic