mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus Hoverboard oficjalnie - lewitująca deskorolka działa!

Lexus Hoverboard oficjalnie - lewitująca deskorolka działa!

Japońska firma przygotowywała nas do prezentacji swojego zaskakującego produktu od kilku tygodni. Teraz Lexus Hoverboard ujawnił się w całej okazałości i robi niezwykłe wrażenie.

Lexus Hoverboard oficjalnie - lewitująca deskorolka działa!
Nazwa Hoverboard skrywa w sobie dwa przedmioty: poduszkowiec (hovercraft) i deskorolkę (skateboard). Z pierwszego przenosi to co najistotniejsze, czyli możliwość unoszenia się tuż nad ziemią. Z drugiego została sama deska - rolki były już zbędne. Aby to wszystko miało szanse zadziałać, Lexus Hoverboard kryje w sobie zbiorniki z ciekłym azotem w szokująco niskiej temperaturze: -197 stopni Celsjusza. Oblewa on bloki nadprzewodników, które odpowiadają za zjawisko unoszenia się nad gruntem.

Jednak aby to było możliwe, sama trasa "skateparku" została odpowiednio przygotowana - biegnie pod nią magnetyczny tor, umożliwiający lewitację. Według Japończyków na desce można nie tylko stać i latać, ale nawet skakać, bo siła odpychania od podziemnego magnesu jest wystarczająco duża. Sam Hoverboard waży nieco ponad 11kg, a jego "pokład" wykonano z drewna bambusowego. Powyższy film pokazuje wzloty i upadki w trakcie przygotowania Hoverboard, ale efekt końcowy jest zdumiewający. To jak, macie ochotę na przejażdżkę takim Lexusem?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus

Podobne wiadomości:

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-04-20

Lexusy z zawieszeniem AVS

Lexusy z zawieszeniem AVS

Technika 2016-12-06

Dwa nowe modele Lexusa będą wyposażone standardowo w nowoczesne zawieszenie AVS. Elektroniczny układ monitoruje i dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów w każdym z kół dostosowując je do stanu nawierzchni i preferencji kierowcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oficjalne odsłonięcie modelu
Skoda Karoq - oficjalne odsłonięcie modelu
Już 18 maja o godzinie 19:00 odbędzie się oficjalne odsłonięcie długo oczekiwanego następcy Skody Yeti w Sztokholmie. Zobacz relację na żywo z tego wydarzenia.