mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus Hoverboard oficjalnie - lewitująca deskorolka działa!

Lexus Hoverboard oficjalnie - lewitująca deskorolka działa!

Japońska firma przygotowywała nas do prezentacji swojego zaskakującego produktu od kilku tygodni. Teraz Lexus Hoverboard ujawnił się w całej okazałości i robi niezwykłe wrażenie.

Lexus Hoverboard oficjalnie - lewitująca deskorolka działa!
Nazwa Hoverboard skrywa w sobie dwa przedmioty: poduszkowiec (hovercraft) i deskorolkę (skateboard). Z pierwszego przenosi to co najistotniejsze, czyli możliwość unoszenia się tuż nad ziemią. Z drugiego została sama deska - rolki były już zbędne. Aby to wszystko miało szanse zadziałać, Lexus Hoverboard kryje w sobie zbiorniki z ciekłym azotem w szokująco niskiej temperaturze: -197 stopni Celsjusza. Oblewa on bloki nadprzewodników, które odpowiadają za zjawisko unoszenia się nad gruntem.

Jednak aby to było możliwe, sama trasa "skateparku" została odpowiednio przygotowana - biegnie pod nią magnetyczny tor, umożliwiający lewitację. Według Japończyków na desce można nie tylko stać i latać, ale nawet skakać, bo siła odpychania od podziemnego magnesu jest wystarczająco duża. Sam Hoverboard waży nieco ponad 11kg, a jego "pokład" wykonano z drewna bambusowego. Powyższy film pokazuje wzloty i upadki w trakcie przygotowania Hoverboard, ale efekt końcowy jest zdumiewający. To jak, macie ochotę na przejażdżkę takim Lexusem?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus

Podobne wiadomości:

Lexus IS200t: Nowy silnik z większą mocą

auto motor i sport 2015-06-29

Do palety silnikowej japońskiego konkurenta BMW serii 3 trafia nowa jednostka. 2-litrowy motor z turbo znamy już z modelu NX. Od teraz napędzać będzie również Lexusa IS200t. 

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross