mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus LF-A wjedzie na ring

Lexus LF-A wjedzie na ring

Chodź na premierę seryjnego Lexusa LF-A przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać to szansę do zobaczenia tego nowego, sportowego modelu japońskiej marki da 24-godzinny wyścig na torze  Nuerburgring. Lexus oficjalnie potwierdził swój udział w tej imprezie.

Lexus LF-A wjedzie na ring
Spekulacjom na temat przygotowania do wypustu seryjnej wersji LF-A nie było końca. Ostatnie z nich mówiły o tym, że Lexus przestraszył się znakomitych czasów nowego Nissana GT-R osiąganch na Nordschleife (GT-R pobił rekord trasy północnej pętli toru Nuerburgring) i inżynierowie marki należącej do Toyoty zamknęli się ponownie w garażach aby poprawić swój produkt decydując się jednocześnie na opóźnienie premiery rynkowej samochodu.

Teraz okazało się, że choć prace nad najmłodszym dzieckiem są ciągle w toku to już w drugiej połowie maja (22-25.05.) na tor Nuerburgring wyjedzie wyścigowy wariant LF-A (szpiegowskie zdjęcia zaprezentował niemiecki magazyn auto motor und sport) aby zmierzyć się w rywalami 24-godzinnym wyścigu. Mimo że mowa jest o wyścigu Lexus jest ostrożny w swoich wypowiedziach dotyczących formy w tym wyścigu. "Chodzi przede wszystkim nie o samo ściganie, a zebranie jak największej ilości danych dzięki którym będziemy mogli jeszcze precyzyjniej dopracować mechanikę i technikę w seryjnej wersji LF-A" - czytamy w komunikacie marki-córki Toyoty.

Jak spisze się nowy model Lexusa przekonamy się zatem niebawem. Tymczasem Toyota poinformowała również, że w kolejnym 24-godzinnym klasyku, wyścigu Le Mans do walki na torze wystawi samochód napędzany silnikiem hybrydowym. Na razie w tej sprawie brak jest jakichkolwiek szczegółów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus LF-A Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Le Mans Lexus LF-A

Podobne wiadomości:

Lexus LS już w polskich salonach

Lexus LS już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-15

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.