mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus ma 20 lat

Lexus ma 20 lat

Po raz pierwszy samochody marki Lexus ujrzały oficjalnie światło dzienne podczas targów motoryzacyjnych NAIAS w Detroit w 1989 roku. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć wówczas dwa modele: luksusowego sedana LS 400 oraz samochód klasy średniej ES 250.

Lexus ma 20 lat

Marka Lexus została stworzona przez Toyotę niejako w odpowiedzi na potrzeby swoich użytkowników, którzy chcieli, aby ich samochody nie były tylko bardzo dobre jakościowo, ale i nieco bardziej luksusowe. Oczywiście celem samym w sobie było też zdobycie odpowiedniego udziału w rynku samochodów z segmentu premium.

Pierwsze prace nad nowym modelem nowej marki rozpoczęły się już na początku lat 80-tych. Ówczesny prezes Eiji Toyoda powołał zespół inżynierów, których zadaniem było stworzenie najlepszego luksusowego samochodu na świecie. W efekcie tego, po zbudowaniu setek prototypów i przejechaniu tysięcy kilometrów pojawił się model LS 400.

Kiedy sprzedaż Lexusa zaczęła nabierać tempa, natrafiono na dwa problemy. Krótko po wprowadzeniu na rynek modelu LS 400, odkryto dwie drobne usterki. Kilku użytkowników uskarżało się na niezbyt jasne trzecie światło stop, a jeden na usterkę układu automatycznej kontroli prędkości. Lexus nie zignorował tych sygnałów. Wszystkie 8.000 sprzedanych egzemplarzy odebrano od klientów, usunięto usterki i dostarczono je z powrotem z pełnym bakiem paliwa i prezentem w podziękowaniu za wyrozumiałość.

Ten bezprecedensowy krok nie tylko stanowił podwaliny nowego poziomu obsługi klienta, ale znacząco przyczynił się do dalszego rozwoju firmy.

>>Zobacz całą historię marki Lexus<<

Dziś Lexus to m.in. 226 punktów sprzedaży w samych tylko Stanach Zjednoczonych, które są najważniejszym rynkiem dla tej marki. W tym roku, już na wiosnę, w sprzedaży pojawi się druga generacja modelu RX 350, a kilka miesięcy później dołączy do niego hybrydowy RX 450h. Latem oferta poszerzy się o kabriolety na bazie IS 250C oraz IS 350C. Z kolei jesienią pojawi się czwarty model z napędem hybrydowym całkowicie nowej konstrukcji - HS 250h.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus

Podobne wiadomości:

Lexusy z zawieszeniem AVS

Lexusy z zawieszeniem AVS

Technika 2016-12-06

Dwa nowe modele Lexusa będą wyposażone standardowo w nowoczesne zawieszenie AVS. Elektroniczny układ monitoruje i dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów w każdym z kół dostosowując je do stanu nawierzchni i preferencji kierowcy.

Wodorowy Lexus już za cztery lata

Wodorowy Lexus już za cztery lata

Technika 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.